Tartus pandi arestimajja kaks kiirust ületanud BMW juhti, lisaks trahviti illegaalse kiirendusvõistluse korraldajat

Tartu maakohtu otsusega määrati kahele Tartu tänavatel kihutanud autojuhile karistuseks arestipäevad ning lisakaristusena võeti mõlemalt mehelt juhtimisõigus.

Neljapäeva, 24. augusti õhtul peatas politseipatrull Tartus Ringtee tänaval 22-aastase mehe juhitud sõiduauto BMW, mille kiirus oli 50 km/h alas 117 km/h. Samal päeval tabati Tartus Klaasi tänaval teinegi BMWga kihutanud 19-aastane mees, kes sõitis asulas kiirusega 116 km/h. Mõlemad sõidukijuhid peeti sündmuskohal kinni ja viidi Tartu vanglasse.

Päev pärast kinnipidamist toimunud kohtuistungil määrati meestele liiklusrikkumise eest viis arestipäeva ning lisakaristusena võeti neilt kuueks kuuks ära mootorsõiduki juhtimisõigus.

Muuhulgas tuvastas politsei liiklusjärelevalve käigus Tartumaal Ilmatsalu alevikus ühe ebaseadusliku kiirendusvõistluse korraldaja, kes andis kohapeal sõidukitele stardimärguandeid. Politseinikud selgitasid mehele, et kooskõlastamata ja mitteametlik kiirendusvõistlus on ebaseaduslik ning ohtlik. Lisaks noomitusele määrati korraldajale ka rahatrahv.

„Ees ootab 1. september ja kooliaasta algus, mistõttu näeme teedel ning tänavatel tavapärasest rohkem liiklejaid. Sellega seoses palume kõigilt liikluses osalejatelt vastutustundlikku ja tähelepanelikku käitumist. Võib olla kindel, et politsei teeb oma tööd hoolikalt ning teostab järelevalvet nii liikluses kui ka mujal. Anname endast kõik, et õppeaasta algus mööduks meile kõigile võimalikult murevabalt ja tabatud ohtlikud juhid saaksid liiklusest eemaldatud,“ rõhutas Tartu patrullitalituse juht.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.