Politsei avaldas, milliseid põhjendusi tõid kiiruse ületajad liiklustalgutel

Foto: Politsei

Terve eelmise nädala kestnud talgutel osales üle 600 politseiniku, kes kontrollisid enam kui 1200 kohta üle Eesti, millest kodanikud eelnevalt liiklustalgute veebilehel teada olid andnud. Politsei trahvis 2500 kiiruseületajat, lisaks vesteldi 400 kiirusepiirangu vastu eksinud juhiga. Lisaks kiiruseületamistele fikseeriti ka 328 muud rikkumist.

„Autojuhtide suhtumine ei ole muutunud – kiiruse ületamist peetakse endiselt normaalsuseks, kohati isegi enesestmõistetavaks. Ka talgutel tuli see hästi välja, sest kui korrakaitsjad küsisid juhtidelt kiirustamise põhjust selgus, et tegelikult polnud selleks kellelgi vajadust,“ rääkis politseikolonelleitnant Sirle Loigo.

Kõige sagedamini ütlevad kiiruseületamiselt tabatud juhid, et neil on kiire tööle, arsti juurde või lapsi kooli viima. Näiteks Rakveres ütles üks juht politseinikele, et sõitis lubatust oluliselt kiiremini koju, kuna naine käskis ruttu koju tulla. Narvas aga arvas üks juht, et möödasõitu sooritades on esimesed pool minutit kiiruseületamine lubatud. Viljandis väitis roolikeeraja, et sõiduk ise liikus vabakäigul olles 117 km/h. Pärnus aga selgitas sohver, et tal oli kiire lähedal asuvasse värvitöökotta.

Kogu päeva palk trahviks

Näiteks Tallinnas Telliskivi tänaval kiiruseületamiselt tabatud juht tõdes lühimenetluse otsusega tutvudes, et töölt koju kiirustamine läks talle maksma kogu tänase päeva palga. Samas jäi juht positiivseks, tõdes oma rikkumist ja kiitis politseid õige tegutsemise eest.

Politsei tänab kõiki, kes edastasid enda tähelepanekuid kohtadest, kus kiirust ületatakse. Nõnda viib liiklustalgute nädal korrakaitsjad kohtadesse, kuhu muidu ehk ei satukski järelevalvet tegema. „Tänu inimeste teadetele avastame ka meie iga aasta uusi probleemkohti, kus edaspidi järelevalvet tihedamalt teeme,“ rääkis Loigo.

Lisaks kiirusele pöörati tähelepanu ka kõigele muule liikluses toimuvale. Näiteks tabati alkoholi tarvitanud juhte, telefoni näppivaid roolikeerajaid, kõnniteele parkijaid, ülevaatuseta sõidukeid ja muid väiksemaid rikkumisi. Politseinike tagasisidet kontrollitud kohtadele saab vaadata veebilehelt www.liiklustalgud.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.