Turbod, mis turbod? Bugatti järgmine V-16-mootor on vabalthingav

Foto: Bugatti

Mõni kuu tagasi avaldas Bugatti oma järgmise auto jõuallika, milleks on V-16-sisepõlemismootor. Nüüd on teada ka rohkem infot ja tuleb välja, et suur mootor ei kasuta mingit ülelaadimist, vahendab Autocar.

Tänavu veebruari lõpus sai näha vaid pilte ja kuulda ka saabuva V-16 heli ja nii mõnigi autoentusiast võis heli järgi loota, et vist isegi kõlab, nagu oleks vabalthingav mootor. Täpselt nii ongi.

See on väga suur muutus, kuna nii Chiron kui ka sellele eelnenud Veyron ja nendega seotud Bugatti erimudelid olid 8-liitrise ning lausa nelja turboga W-16-mootoriga. Kuigi uus mudel saab hübriidajami, on selle keskmes siiski uus vabalthingav V-16.

Kaks 8-silindrilist rida teevad mootori ka üsna suureks. Öeldakse, et see on umbes ühe meetri pikkune, umbes 40 cm pikem kui varasemate mudelite W-16-jõuallikad.

Esimene täiesti uus mudel, mis on arendatud pärast Bugatti ja Rimaci liitumist, pidi algselt olema vägagi erinev. Bugatti-Rimaci tegevjuht Mate Rimac, kes on tuntud just Rimaci ülikiirete elektriautode loojana, võitles kindlalt aga selle vastu, et järgmine Bugatti tuleks elektriline.

“Õnneks ma võitsin selle vaidluse kolm aastat tagasi, kui autode täielik elektriliseks muutmine oli vägagi kuum teema. Nüüdseks on see vaikselt maha jahtunud,” kommenteeris Rimac Briti väljaandele. Tema oli ka kindel, et Bugatti jõuallikas peaks olema võimalikult emotsionaalne.

“Suure ülelaadimisega V-8-mootoriga võiks kätte saada sarnase võimsuse mis meie V-16-ga, kuid me tahtsime, et mootor oleks väga emotsionaalne. See peab tunduma eriline, sest kui see on võrreldav mõne teise mootoriga, pole see enam Bugatti,” märkis Mate Rimac.

Hetkel pole veel teada, kui palju on hübriidajamis elektrilist jõudu ja kas on võimalik ka piiratud läbisõiduga puhtalt elektri jõul sõitmine.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.