Viimane W-16-mootoriga Bugatti on W16 Mistral, aga ühe suure erinevusega senistest mudelitest

Fotod: Bugatti

Bugatti nelja turboga W-16-mootori lahkumine ei saa ju tagasihoidlik olla ja õnneks W16 Mistral on kõike muud kui vaoshoitud. Brändile kohaselt on muidugi auto väga võimas ja kiire ning ka enneolematult kallis.

Suurim muutus uue hüperautoga on see, et tegemist on esimese roadster mudeliga pärast 2012. aasta Veyron Grand Sport Vitesse’i. See muidugi tähendab, et Chironi baasil, nagu Mistral on, pole ühtegi katuseta mudelit ilmunud.

Seepärast on ka viimase W-16-mudeli süsinikkiust monokokkkonstruktsioon palju muudetud, et tagada auto jäikus ja turvalisus ilma katuseta. Bugatti sõnul polnud Chironi mudeli perekonda lahtist autot üldse algselt mõeldudki, mistõttu on W16 Mistrali loomiseks vaja läinud rohkelt inseneride ja disainerite tööd.

Kui esiots võib mõnevõrra sarnaneda varasema Bugatti Divo erimudeliga, siis auto üldine siluett ja tagaosa on palju muutunud. Näiteks pidi mootori õhuvõtu avad uuest disainima, millest reisijate pea taga olevad on valmistatud süsinikkiust ja suudavad kanda terve auto massi, juhul kui auto peaks õnnetusse sattuma ja üle katuse keerama.

Olles viimane auto, mis saab W-16, 8-liitrine, nelja turboga sisepõlemismootori, on võimsust sümpaatselt 1600 hj jagu, mis tagab tippkiiruseks vähemalt 420 km/h.

Interjöör on tüüpiliselt Bugattile väga kvaliteetne, kuid samas lihtne. Rohkelt on vaeva nähtud, et luksuslik salong oleks võimalikult tuulevaikne ka suurtel kiirustel. Automaatkasti käigukang on näiteks valmistatud ühest alumiiniumitükist.

Bugatti W16 Mistrali toodetakse 99 sõidukit ja iga auto maksab vähemalt 5 miljonit eurot. Muidugi on kõik autod juba ammu välja müüdud, kui Bugatti kliendid said auto disaine näha juba umbes poolteist aastat tagasi. Hüperauto tootmine algab selle aasta sees.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.