Turg kiratseb: lootustandev elektrimaasturite tootja koondab kümnendiku töötajatest

Auto kliirens on tänu õhkvedrustusele 201–366 mm. Kuna igal rattal on oma mootor, on Rivian väga maastikuvõimekas.

Rivian on ära teeninud hulgaliselt kiitust. Nende omapärasest elektrimaasturist kirjutas hiljuti ka Autogeenius. Ometi pidi ettevõte teatama hiiglaslikust kahjumist ja järjekordsest suurest koondamisest.

USA elektrimaasturite tootja Rivian tuli eile välja uudisega, et 10 protsenti ettevõtte töötajaskonnast koondatakse. Tegemist on juba teise koondamislainega viimase aasta jooksul. Viimati töötas Riviani palgal üle 16 000 inimese. Autotootja sõnul on tegemist “ettevõtteülese kulude kärpimise programmiga”.

Nagu uuematel elektriautotootjatel ikka, käib nende äri sama jalga tehnoloogiasektori ja start-up’idega – seal ei ole head ajad. Samuti pole abi sellest, et Riviani autosid on meedias üldiselt kiidetud. Need maksavad siiski palju ning seepärast kujunes turuosa väljavõitlemine hulga keerulisemaks, kui algul arvata osati.

Investorite meelehärmiks öeldi ka välja, et tänavu plaanitakse toota 57 000 autot. Seda on sama palju kui 2023. aastal. Varasemad ennustused lubasid aga kasvu üle 80 000 sõiduki. Meedia teatel võtsid aktsiaturud uudise karmilt vastu ning Riviani väärtus kukkus 14 protsenti.

Riviani eelmise aasta viimase kvartali kahjumiks kujunes aga üle 1,5 miljardi dollari ehk veidi vähem kui aasta tagasi samal ajal. Riviani üks suuremaid investoreid on samas tehnologiahiid Amazon.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.