Opel toob tagasi legendaarse Frontera – aga täiesti uuel kujul

Maastikusõidu fännidele on hästi tuttav 1990ndatest aastatest pärit Opel Frontera. Nüüd teatas aga Saksa autotootja, et Frontera tuleb õige pea mudelirivisse tagasi täiesti uue autona.

Täpsemalt võetakse Frontera mudelinimi kasutusele taas käesoleva 2024. aasta jooksul. Kuigi “päris” maasturi tagasitulekut ei lubata, saab selle nime Opeli uus linnamaastur. Uut Fronterat esitletakse selle aasta lõpus.

Opeli teatel peaks sellest saama nutikas auto, mis esindab ka uut karmiilmelist tõlgendust Opeli julgest disainist. Samuti saab see esimese Opelina tehasest külge uue kohendatud Blitzi embleemi. Frontera on Saksa autotootja teatel ruumikas ja mitmekülgne, sellisena suunatakse see aktiivse elustiiliga klientidele. Samuti lubatakse taskukohast hinda.

Uus maastur on kohe algusest peale saadaval aku-elektrisõidukina. Saksa autotootja teatel on elektrilise Frontera saabumine koos uue põlvkonna täiselektrilise Grandlandi turule toomisega oluline verstapost margi üleminekul elektrile. Opel avaldab esimesed pildid uuest Fronterast lähinädalatel koos üksikasjalikuma teabega uustulnuka kohta.

Vana oli teisest puust

Isuzu Rodeo baasil ehitatud ja Opel Frontera nime all Euroopasse toodud maastur on küllaltki levinud. Seda toodeti aastatel 1989-2004 kahes põlvkonnas. Kaheukseline versioon tuli Frontera Sport nime all.

Erinevate maastikusõiduks vajalike režiimidega – kiire ja aeglustiga nelikveo, kuid ka tagaveoga – saadaval olnud maastur on küllaltki võimekas. Tänaseks on see kujunenud offroaderite seas teiste markide legendaarsemate maasturite kõrvale mõistlikuma hinnaga alternatiiviks.

Vana Frontera teine põlvkond. (c) Wikimedia

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.