Pildid: Opel avaldas uute sõiduautode kõrval ka praktilisema uustulnuka

Opeli uue väikese tarbesõidukiga tuleb kaasa ka sellist varustust, mida seni võimaldatud pole.

Hiljuti avalikustas Saksa autotootja uue Corsa väikeauto, nüüd toodi avalikkuse ette uue kerge tarbesõiduki Combo täpsemad andmed. Auto saab uue disaini ja digitaalseid lisasid juhiabiseadmetest tuledeni. Näiteks on see esimene oma turusegmendis, millel on tipptasemel maatriksesituled Intelli-Lux LED.

Heitmevaba uus Combo Electric tuleb lubaduste kohaselt ka pikema sõiduulatusega. Lisaks elektriajamiga variandile on uus Opel Combo saadaval ka bensiini- ja diiselmootoritega, kusjuures viimane pakub alternatiivina manuaalkäigukastile automaatkäigukasti.

Palju ohutusvidinaid

Uued tuled pakuvad adaptiivset, pimestamisvaba Intelli-Lux LED Matrixi tehnoloogiat. Tegemist on esimese kaubikuga omas segmendis, millel need on valikus. Kui sõiduk linnapiirkonnast lahkub, lülituvad 14 leedelemendiga maatriksesituled automaatselt kaugtulede režiimi ning reguleerivad pidevalt valgusvihu pikkust ja jaotust. Kui ees sõitva auto tuled tuvastatakse, kustuvad üksikud leedid, et auto kaugtuled välja lülitada ja kaasliiklejaid mitte pimestada.

Turvalisuse aitab tagada Dynamic Surround Vision. Süsteem koosneb kahest kaamerast, millest üks asub tagauste kohal ja teine kaassõitjapoolse küljepeegli all. Uues peeneraldusega digitaalses tahavaatepeeglis kuvatakse kahte pilti: tagaosast sõidu ajal ja suunatule sisselülitamisel külgmisest pimenurgast. Võrreldes tavaliste peeglitega tagab süsteem parema nähtavuse, mis võimaldab juhil ohutumalt manööverdada.

Täiendavat ohutust aitavad tagada ka erinevate varustustasemetega lisanduvad kuni 18 juhiabisüsteemi, millest paljud on ka standardvarustuses. Nende hulgast leiab nutika kiirushoidiku, sõidurajahoidiku, täiustatud hädapidurdi ja juhi tähelepanu hajumise hoiatuse.

Combo on mõlemas jõuülekandeversioonis saadaval kahes pikkuses, valikus on kaks või kolm esiistet. Lisaks pakutakse kaubikut viiekohalise meeskonnakabiiniga. Kompaktkaubiku koormaruum kuni 4,4 kuupmeetrit on jätkuvalt klassi parim (sama mis sisepõlemismootoriga sõsarmudelitel), samas kui 780 kg kandevõime ja 750 kg haagiseveovõime on parimad omas klassis.

Uus elektrikaubik

Combo Electric tuleb ka suurema sõiduulatusega. Elektriline kompaktkaubik, millel on valida Eco, Normal ja Power sõidurežiimi vahel, läbib uue 50 kWh akutäiega kuni 330 kilomeetrit ehk eelkäijast 50 kilomeetrit enam. See on võimalik tänu täiselektrilise jõuülekande edasiarendamisele ja – esmakordselt Combo puhul – ülitõhusale soojuspumbale, mis aitab säästa aku tööulatust madalal temperatuuril.

Uusima põlvkonna elektrimootori jõul 100 kW (136 hj) arendav ja 270 Nm pöördemomendiga uus Combo Electric suudab saavutada tippkiiruseks 130 km/h. Standardvarustuses oleva 7,4 kW laadijaga (lisavarustuses saadaval 11 kW laadija) saab aku 100 kW avalikus laadimisjaamas laadida vähem kui 30 minutiga 80 protsendini.

Elektriga koos tulevad ka uued “mänguasjad”. Uutes 10-tolliste värviliste puuteekraanidega teabe- ja meelelahutussüsteemides kasutatakse värsket Snapdragoni platvormi. Süsteemid ühilduvad juhtmevabalt Apple CarPlay ja Android Autoga.

Teise võimalusena on uus Combo saadaval uuendusliku nutitelefonijaamaga. Pärast spetsiaalse rakenduse kaudu jaamaga ühenduse loomist saab kasutaja nutitelefonist sõiduki teabe- ja meelelahutussüsteemi juhtpaneel, mis suhtleb ka roolil asetsevate nuppudega. Uuel Combo Electricul on ka roolitagused labad, mis võimaldavad juhil valida regeneratiivpidurdussüsteemi kolme astme vahel.

Opel Combo ja Combo Electricu müük peaks algama järgmise aasta alguses, esimesed autod jõuavad esindustesse 2024. aasta teise kvartali lõpus. Aastaks 2024 jõuab turule elektrifitseeritud versioon igast Opeli mudelist ning alates 2028. aastast keskendub Opel Euroopas täielikult elektrisõidukitele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.