Uus Clubsport on hetkel müügil oleva Volkswagen Golf GTI võimsaim versioon

Fotod: Volkswagen

Möödunud nädalavahetusel tõi Volkswagen Nürburgringi 24 tunni sõidul publiku ette uuendatud kaheksanda põlvkonna luukpära Golf GTI Clubsport. Arvestades, et tegemist on viimase sisepõlemismootoriga Golfi generatsiooniga, on see ka üks viimaseid võimalusi soetada bensiinimootoriga Golf GTI.

Hetkel võimsaim esiveoline Golf saab 300 hj ja seda juba aastaid kasutuses olnud 2-liitrisest turbomootorist. Jõud kantakse 7-käigulise DSG automaatkasti (manuaalne pole kahjuks valikus) vahendusel esiratasteni, kus seda aitab edasi anda elektrooniliselt kontrollitud XDS+ diferentsiaal.

Seisust “sajani” kiirendus kestab 5,6 sekundit ja tippkiirus on 250 km/h, mida saab tõsta 267 km/h-ni, kui valida lisavarustuse nimekirjast Race-pakett. Lisavarustuses on ka adaptiivne vedrustus DCC. Clubsportile saab valida sõidurežiimi “Special”, mis on häälestatud just nimelt Nürburgringi Nordschleifet silmas pidades.

Välimuselt on Golf GTI Clusport tagasihoidlik nagu Golf ikka. Taga leiab pisut suurema tagatiiva, et autol oleks rohkem surujõudu, ja uste alumises servas on kleebised. Valikulised, kergemad 19-tollised veljed on samuti eraldi Clubsporti mudelile loodud ja Race-paketiga kaasneb ka Akrapoviči väljalase.

Interjöör saab samad uuendused nagu Golf ikka: meediasüsteem on uuema graafika ja tarkvaraga ning palju laita saanud konditsioneeri ja helitugevuse puutetundlikud liugurnupud on nüüd ka taustvalgustusega. Lisavarustuses saab valida ka süsinikplastist detaile, et muuta salongi atmosfäär sportlikumaks.

Volkswagen Golf GTI Clubsporti hinnakirja pole veel avaldatud, kuid soodsate sportlike luukpärade ajad on ammu möödas ja Golfi ainuke püsima jäänud konkurent Honda Civic Type-R-gi maksab üle 55 000 euro. Seega võib oodata, et sarnase hinnaga tuleb ka Saksamaalt pärit luukpära.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.