Uus Singer – kõige stiilsem ja ägedam Porsche eales

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Singer Vehicle Designs avaldas uue taastatud 964-generatsiooni Posche 911, mis on siiani kõige ekstreemsem.

Californiast pärit Singer Vehicle Designs on tõenäoliselt üks tuntumaid vanakooli Porsche 911 restauraatoritest. Kõik Singeri poolt taaselustatud 911’d on 964-generatsiooni sportautod, mis on algselt ehitatud aastatel 1989-1994.

Eile avaldatud kõige ekstreemsem Singeri ümberehitus, on projekti Dynamics and Lightweight Study (DLS) tulemus, mis hõlmas koostööd Williamsi Vormel 1 tiimi alla kuuluva Williams Advanced Engineering ettevõttega. Kollaboratsioonis osalesid veel Michelin, Brembo ja BBS ning tuntud võidusõitja Marino Franchitti.

Projekt sai alguse, kui üks Singeri klientidest soovis veel ekstreemsemat ümberehitust, kui Singer seda muidu pakub. Ennekõike keskenduti kliendi 1990. aasta Porsche 911’e kaalu vähendamisele ja sõiduki suutlikuse tõstmisele.

Suuremaks uuenduseks on auto tagaosas asetsev modifitseeritud Porsche mootor. Tüüpiliselt Singerile ja vanematele Porschedele on mootor õhkjahutusega, 6-silindriline, tootes 506 hobujõudu. Mootori mahtu on suurendatud 4-liitrini ja piiraja tuleb vastu alles 9000 pöörde juures.

Auto aerodünaamikat on optimiseeritud ja rohkelt on kasutatud ka kalleid materjale mageensiumi, titaaniumi ja süsinkkiu näol, hoides auto massi võimalikult väiksena. Kõik kerepaneelid on valmistatud süsinikkiust ja rattakoopad on laiemad võrreldes tavalisemate Singeri autodega. Minimaalne kaal sellise Singeri puhul oleks 990kilogrammi.

Teiste tehniliste uuenduste seas on Michelini poolt arendatud eraldi Singeri sportautole Pilot Sport Cup 2 rehvid, BBS’i disainitud ainulaadsed magneesiumist 18-tollised veljed ja Brembo poolt pakutud pidurdussüsteem, koos keraamiliste süsinikust pidurikestastega.

Kuigi antud modifikatsioonidega Singeri saab esimesena kätte klient, kes algse projekti rattad veerema pani, kinnitas Singer, et ka teised kliendid võivad sellest osa saada. Nimelt pakub Singer võimaluse vaid 75le kliendile saada endale üks ekstreemsematest Porsche 911 ümberehitustest.

Sellise sportauto potentsiaalset hinda ei ole Singer avaldanud, kuna väga palju mõjutavad summat kliendi soovid oma individuaalse auto puhul.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.