Uus Škoda Superb toob valikusse laetava hübriidi, alles jäävad ka diiselmootorid

Škoda Superbi neljas põlvkond toetub tootja sõnul oma eelkäija tugevustele, pakkudes veelgi enam läbimõeldud disaini, rohkem ruumi ja mugavust ning kaasaegset tehnikat. Valikus on universaalkerega Combi ja luukpärakere ning mootorit saab valida kolme bensiinimootori, kahe diisli või pistikhübriidajami vahel.

Uue põlvkonna pistikhübriidajam põhineb uusima evo2 seeria 110 kW (150 hj) 1.5 TSI mootoril, on saadaval ainult universaalkerega Superb Combile ning selle võimsus on kokku 150 kW (204 hj). Veojõud kantakse esiratastele 6-käigulise DSG vahendusel. Uus kõrgepingeaku brutomahutavusega 25,7 kWh on eelkäijast umbes kaks korda suurem ning võimaldab WLTP-tsüklis läbida elektri jõul üle 100 kilomeetri.

Maksimaalne laadimisvõimsus kodusest seinakontaktistvõi vahelduvvooluga laadimisjaamast on 11 kW ning täiesti tühja aku saab 100% täis kahe ja poole tunniga. Avalikes alalisvoolu-kiirlaadimisjaamades võtab tänu 50 kW maksimaalsele laadimisvõimsusele 80-protsendise täituvuse saavutamine vaid 25 minutit.

Ainult automaatkastid

1,5-liitrist TSI-mootorit (150 kW) saab ka kõige lihtsama kerghübriidina. Jõuallikate valik sisaldab ka kaht bensiinimootorit 2.0 TSI (150–195 kW) ja kaht diislit 2.0 TDI (110–142 kW) ning tippversioonid saavad põhivarustusena nelikveo. Kõigil Superbi variantidel on DSG-automaatkäigukast. Lisana pakutav uue põlvkonna adaptiivveermik DCC Plus reageerib kiiremini ja võimaldab seadistada vedrustust ulatuslikumalt luksuslikust mugavusest rõhutatud dünaamilise suutlikkuseni.

Luukpära õhutakistustegur (cd) 0,23 on 10% võrra väiksem kui eelkäijal, samal ajal Combi cd väärtus 0,25 tähendab 15-protsendilist vähenemist. Pikkuse (40–43 mm) ja kõrguse (5–12 mm) mõõdukas suurendamine on veelgi parandanud interjööri üldmõõtmeid. Pakiruumi maht kasvas luukpäral 20 liitri võrra 645 liitrini ja universaalil 30 liitri võrra 690 liitrini. Universaalversiooni pakiruumi maksimaalne maht allaklapitud istmete korral on 1920 liitrit.

Interjööri täiesti uus kontseptsioon sisaldab kuni 13-tollist eraldiseisvat teabe- ja meelelahutusekraani ning käiguvalits viidi üle roolisambale. Esimest korda on Superbile lisana saadaval esiklaasinäidik.

Kolm ekraaniga multifunktsionaallülitit (Smart Dials) asuvad teabe- ja meelelahutusekraani ning keskkonsooli vahel. Neid saab pöörata ja vajutada ning iga nupu keskmes on 32-millimeetrise läbimõõduga digitaalne värviekraan. Multifunktsionaallülitid pakuvad kiiret juurdepääsu paljudele sõiduki funktsioonidele ning on Unique Dark Chrome’i viimistlusega. Kaks välimist nuppu juhile ja eesmisele kaasreisijale on mõeldud sisetemperatuuri, istmesoojenduse ja istmetuulutuse seadistamiseks.

Parajasti hallatavat funktsiooni kuvatakse nupu keskmes ekraanil ning seda saab nupule vajutamisega muuta. Keskmist nuppu saab juht seadistada kuni nelja järgneva funktsiooni haldamiseks: teabe- ja meelelahutussüsteemi helitugevus, ventilaatori kiirus, õhuvoolu suund, kliimaseade, sõidurežiimid ja kaardi mastaap (suum).

Uute võimaluste hulka kuuluvad telefonilaegas, kus saab telefoni juhtmevabalt kiirlaadida võimsusega 15 W ja seadet samal ajal jahutada; samuti 10 pneumaatilise massaažipadjaga seljasõbralikud ergo-istmed. Combi elektriajamiga pakiruumikate on üks paljudest uutest (kokku 28) Simply Cleveri lahendusest.

Uus Superb saab lisavarustusena teise põlvkonna LED-maatriksesituled, mis Superb L&K puhul kuuluvad põhivarustusse. Esituledes on sellisel juhul kõrvuti kaks topelt-LED-moodulit – üks lähi- ja teine kaugtule jaoks – ning nende vahel kristalli meenutav staatiline kurvituli. Kaks topelt-LED-moodulit sisaldavad kokku 36 üksikut maatrikssegmenti. Iga segmenti juhitakse teistest sõltumatult, et vältida vastutulijate pimestamist kaugtuledega või valgustada liiklusmärke. Tulede valgusvoog on 40 protsenti suurem kui esimese põlvkonna omadel.

Uue Superbi kõik tekstiilid, sealhulgas laepolster, valmistatakse 100% taaskasutatud materjalidest. Konjakivärvi nahk disainikontseptsioonides Suite ja L&K Suite on jätkusuutlikult pargitud oliivitööstuse heitvett kasutades.

Superbi pidev internetiühendus võimaldab üle õhu uuendada tarkvara, kavandada veebis marsruute ja kasutada arvukaid Škoda Connecti online-teenuseid. Nende hulgas on hooldus- ja rikketugi ning kaugjuurdepääs osana online-teabeteenusest ja Care Connectiteenustest. Pistikhübriidajamiga Superb Combi iV erifunktsioonide hulka kuuluvad kaugjuhtimisega laadimine, kaugjuhtimisega kliimaseade ja väljasõiduaja planeerija, hiljem lisandub ka Plug & Charge.

Turvalisuse rindel pakub neljanda põlvkonna Superb selle mudeli jaoks uudseid täiustatud intelligentseid juhiabisüsteeme, näiteks pööramisabi ja hädaolukorra roolimisabi. Mõned juba eelmisel põlvkonnal pruugitud süsteemid, näiteks kõikehõlmav juhiabisüsteem, ümberreastumise abisüsteem ja esiradari süsteem, on oluliselt täiustatud. Avarii korral tagavad reisijate turvalisuse proaktiivne reisijakaitsesüsteem ja kuni 10 turvapatja.

Näiteks uusima põlvkonna pööramisabi (Turn Assist) hoiatab juhti ja vajadusel pidurdab automaatselt, kui pööret tehes läheneb vastassuunast sõiduk. Hädaolukorra roolimisabi (Emergency Steering Assist) suurendab automaatselt roolimisliigutuste ulatust äkilise põikemanöövri korral, kui juht pöörab avarii ärahoidmiseks rooli liiga hilja või liiga vähe. Elektrooniline stabiilsuskontroll ESC sekkub automaatselt ala- ja ülejuhitavuse ohu korral.

Hädaolukorra roolimisabi töötab kiirustel 30–150 km/h ning seda saab teabe- ja meelelahutussüsteemi menüüst ajutiselt välja lülitada, aga mitte täielikult deaktiveerida. Ristmikuabi (Crossroad Assist) kasutab radariseadmeid ja esikaamerat, hoiatamaks juhti ristisuunas liikuvate sõidukite, jalgratturite ja jalakäijate eest hoovist või varjatud nurga tagant väljasõidul.

Vajadusel annab see juhile heli- ja valgussignaalidega märku ning seejärel rakendab tööle pidurid. Väljumishoiatus annab küljepeegli kaudu visuaalse hoiatuse ja ka hoiatusheli, kui ukse avamise ajal mõni sõiduk parajasti tagantpoolt läheneb. Süsteemi tööulatus on 35 meetrit ning see katab 120-kraadise nurga.

Esimesed autod jõuavad Eestisse 2024. aasta teises kvartalis ja siis avalikustatakse ka hinnad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.