Uus Toyota GRMN Yaris maksab üle 56 000 euro ning ostuõigus loositakse

Fotod: Toyota

Toyota avaldas Tokyo Auto Salon autonäitusel uue, ekstreemsema versiooni viimaste aastate ägedamaist luukpärast GR Yarisest. GRMN Yaris maksab enam kui 20 000 eurot rohkem, kui tavaline GR-variant ja müügile tuleb auto vaid Jaapanis.

Toyota Yaris on GRMN-nimelise mudeli juba varem saanud, kui eelmise põlvkonna luukpärast valmistati käredam, esiveoline versioon. Kindlasti mitte nii eriline kui uus GR Yaris, kuid lõbus sõiduvahend sellegipoolest.

Nüüd on järg uue Yarise käes ja kui baasiks võtta juba ralliauto homologatsiooni eriversioon nagu GR Yaris on, siis tulemus on kõike muud, kui tavaline. Meeldetuletuseks ka pisut kohmakast GRMN’i embleemi tähendus: Gazoo Racing Masters of Nürburgring.

Välimuselt eristab GRMN Yarise eriversiooni kergem süsinikkiust kapott ja valikuline suurem tagatiib. Sisse piiludes leiab veel uued Recaro korvistmed, kuid tagaistmed on sootuks puudu. Nende asemele on lisatud põiktala, suurendades auto jäikust.

Toyota Gazoo Racing osakond rõhutab veel, et kõik GRMN Yarised on jäigema konstruktsiooniga. Lisatud on 546 punktkeevitus kohta ja kasutatud on ka rohkem liimi konstruktsiooni kokku panemisel.

Ekstreemsem luukpära on ka 20 kg kergem, 10 mm laiem ja 10 mm madalam, parandades nii aerodünaamikat kui ka auto käitumist. Uuendatud on veel mehhaaniline differentsiaal ja käigukastil on 1.-4. käik lühemad, parandades auto kiirendust. Ametlikku nullist “sajani” aega pole Toyota avaldanud, kuid tõenäoliselt on see pisut kiirem kui GR Yarise 5,5 sekundit.

GRMN Yarise ostjad saavad kõigele sellele lisaks valida veel kahe lisavarustuse paketi vahel. Ringraja paketiga kaasnevad eraldi 18-tollised BBS veljed, seadistatav Bilsteini vedrustus ja süsinikkiust tagatiib. Ralli pakett lisab aga eraldi seadistatud GR vedrustuse, põhjakaitse ning sisseehitatud turvatala.

Yarise väike, aga tubli 1,6-liitrine, 3-silindriline turbomootor on jäänud aga puutumata. Võimsus püsib sama 261 hj.

Kõige suuremad miinus GRMN Yarise juures on aga fakt, et auto tuleb müüki vaid Jaapanis ja see maksab umbes 56 064 eurot (7 317 000 jeeni). Samuti on Toyota luukpära tootmine piiratud vaid 500 autoga ning huviliste vahel valitakse ostuõigus loterii teel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.