Toyota GR Yarise eriversioonidel on sõidurežiimid nimega Morizo, SEB ja Kalle

Toyota avaldas Monte Carlo ralli esimesel päeval uue GR Yarise kaks eksklusiivset erimudelit, mis töötati välja Toyota Gazoo Racing World Rally Teami (TGR-WRT) pilootide Sébastien Ogier’ ja Kalle Rovanperä kaasabil.

Mõlemad mehed on Toyota rallitiimis sõites võitnud kaks WRC maailmameistri tiitlit – seda järjest aastatel 2020–2023. Nende tagasiside ja ettepanekute toel said 2023. aastal Tokyo autonäitusel esitletud ideeautodest reaalsed erimudelid.

Erimudelite loomist kannustas Toyota endise juhi ja praeguse nõukogu liikme ning arendussõitja Akio Toyoda alias Morizo soov avaldada tänu ja tunnustust nii pilootidele, kes võistlustules olles Toyota autosid arendavad, kui ka rallifännidele ja -korraldajatele.

Ogier Edition

Ogier Edition GR Yarisel on kaks uut sõidurežiimi: Morizo ja SEB. Morizo sõidurežiimi on oma rallikogemuse põhjal välja töötanud Akio Toyoda ise. Seda režiimi iseloomustab järjepidevus – Morizo aitab saavutada stabiilseid tulemusi erinevates tingimustes.

Ogieri poolt välja töötatud režiim SEB võimaldab auto tagaosa paremini pöörama ja libisema saada, sest Torsen-tüüpi piiratud libisemisega diferentsiaalide kaudu jaotatakse rohkem jõudu tagateljele. See laseb juhil autot täielikult tunnetada ja pakub rohkem kontrolli ka suurtel kiirustel, aidates nii kaasa kiiremate ringiaegade saavutamisele.

Ogier Edition saab erilise Matte Stealth Grey värvitooni, radiaatorivõre ning auto 18×8 mõõdus BBS valuvelgi ehivad Prantsuse lipud. Esitiibadelt leiab austusavaldusena WRC võite meenutavad kleebised. Silmapaistvate detailide hulka kuuluvad ka uue disainiga süsinikkiust tagaspoiler ja sinised pidurisadulad. Ustel on Toyota Gazoo Racingu kleebised ja pagasiruumi luugil Ogier Editioni embleem.

Rovanperä Edition

Kuna WRC noorim maailmameister on muuhulgas ka suurepärane driftija, sobib tema nime kandva autoga väga hästi kokku ainulaadne Donut-režiim. See suunab võimalikult palju pöördemomenti tagateljele, muutes nii ülejuhitavuse tekitamise ja asfaldil “sõõrikute” joonistamine eriti lihtsaks.

Rovanperä Editionil on ka Kalle-nimeline sõidurežiim. See režiim võimaldab veojõudu jagades rohkem gaasiga roolimist, mis soodustab kurvi sisenedes jõulist külglibisemist ning laseb esiratastel kurvist väljudes auto sõidujoonele tõmmata ning kohe kiirendada.

Autol on eksklusiivslt kolmes toonis, kere värvikujunduse autor on Rovanperä võidusõidukiivri disainer. Esitiibadelt leiab WRC võidukleebised, ustelt ja tagumiselt kaitseraualt Toyota Gazoo Racingu kleebised ning tagaluugilt Rovanperä Editioni embleemi. Lisaks 18 x 8 mõõdus BBS valuvelgedele on autol seadistatava nurgaga süsinikplastist tiib.

Autode sõitjateruumis on istmete õmblused tehtud kummagi rallipiloodi rahvusvärvides. Sarnaselt Ogier Editionile leiab Rovanperä erimudelist TGR-i WRC võite märkiva sildi.

Mõlemat erimudelit toodetakse väga piiratud hulgal ning nende saadavus on Euroopas limiteeritud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.