Hullumeelsuseni tuunitud Toyota GR Yarisel on 740 hj ja seda ikka 1,6-liitrise mootoriga

Foto: Powertune Australia, Facebook

Toyota GR Yaris on viimaste aastate kindlasti kõige populaarsem sportlik luukpära ja mingitel hetkedel vist isegi kõige kuumem auto üldse, arvestades kui väga seda internetis austatakse. See muidugi tähendab, et põhjust oma parim välja panna on ka tuuningufirmadel.

Üks sellistest näidetest on Austraalias jõudsalt kaasa aidatud Toyota luukpära, mis õigetel tingimustel toodab kuni 740 hj (552 kW). Regulaarselt on autol umbes 400 hj, kui sõidetakse tavalise kütuse peal, mis muidugi on ka vähem stressirohke mootorile endale. Täisvõimsus saavutatakse kangema, võidusõiduks mõeldud bensiiniga.

Suured numbrid tähendavad muidugi rohkelt muutusi auto mehaanikas. Välja on vahetatud turbo suurema Garretti vastu, uued nukkvõllid ja palju muud, mis tagavad vajaliku õhu ja kütuse koguse jõudmise silindritesse.

Vast kõige hämmastavam on fakt, et GR Yarise mootoriplokk on muutmata. See tähendab, et masinal on jätkuvalt 1,6-liitrine ja kolme silindriga jõuallikas. See tähendab, et maksimaalse võimsuse juures toodab mootor 246,67 hj silindri kohta või 462,5 hj ühe liitri mootorimahu kohta.

Muidugi on autol kergem ja agressiivsema häälega väljalase ja X-Shifti toodetud järjestiklülitusega käigukast, millega saab sõidu ajal käike vahetada ilma sidurit kasutamata. Interjööri on lisatud turvapuur ja sportlikud Recaro istmed, aga tagaistmed on sootuks eemaldatud.

Auto põhjaliku tuuningu on ette võtnud Austraaliast pärit Powertune ja metsik Yaris kuulub RØDE mikrofonide tootja asutajale Peter Freedmanile. Videot pöörasest Toyota GR Yarisest näeb siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.