Video: bussile eesõiguse loovutamine tõi kaasa äkkpidurduse. Kellel on õigus?

Eelmisel nädalal jagati ühismeedias videot vastuolulisest vahejuhtumist, kus ühe sõiduki otsus peateel oma eesõigusest loobuda sundis taga sõitja järsult pidurdama. Mida sellises olukorras tark teha oleks, küsisime politsei esindajalt.

Täpsemalt liikus Ehitajate teed mööda Nõmme mäest üles rida autosid. Video autori ees oli kaks autot, kellest esimene pööras Üliõpilaste tänavasse. Sealt välja tuli aga omakorda lõõtsaga buss. Nii tegi otse autori ees liikunud auto ootamatu lükke – peatus, et bussile teed anda.

Seda hoolimata tõsiasjast, et autol oli bussi ees selgelt peateel eesõigus. Video autor postitas selle ühismeediasse näitena justkui liiga agarast tegutsemisest, mis oleks peaagu õnnetuse põhjustanud. Nimelt tuli tal küllaltki järsult pidurdada. Autor oli oma kommentaaris päris terav, märkides et viisakus oli asjata, sest buss oleks pidanud vaid paar autot mööda laskma.

Liiklusjärelevalvetalituse juht Taavi Kirss selgitas Autogeeniusele, et tegemist ei olnud manöövriga, mida võiks kuidagi hukka mõista. “See olukord liikluses kukkus tõenäoliselt välja just selliselt, kuna seisma jäänud sõiduki ees olnud sõiduk tegi parempööret bussiga samale tänavale,” arutles Kirss.

“Tema taga olnud auto pidurdas seetõttu ning juht otsustas bussi läbi lasta. Minu arvates on viisakas lasta ühistranspordil oma teekonnale asuda,” rõhutas Kirss. “Üksteise aktsepteerimist ja viisakust oleks meil liikluses rohkem vaja. Rohkem mõistmist ja vähem ärategemist!”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.