Video: kõrguspiirangut ignoreerinud veokijoht sõitis foori maha

Liiklusjärelvalvekeskuse video tõi esile juhtumi, kus metsaveok üritas kõrguspiiraja alt end läbi pigistada. Sellel olid kehvad tagajärjed.

Nimelt on Pärnus enne ühte silda paigutatud mitte tavaline kõrgusepiiraja, vaid suisa automaatkontroll. See annab liiga kõrge auto lähenemisel punase fooritulega märku, et on viimane aeg seisma jääda enne madalat silda.

Nähtavasti oli loo peategelane aga ohust teadlik, kuigi punast tuld ignoreeris. Liikluskorraldusvahendile lähenes ta igal juhul väga ettevaatlikult ning aeglaselt. “Katse end kõrgusepiirangu alt läbi mahutada lõppes ebaõnnestunult,” tõdes Liiklusjärelvalvekeskus siiski.

“Kannatada sai nii sõiduk kui ka liikluskorraldusvahendid,” selgitati toimunu tagajärgi. “Juht küll lahkus sündmuskohalt, kuid mõne aja pärast siiski ärkas südametunnitus ja andis oma tegudest ka ise politseile teada.”

Postituse kohaselt pole veel otsustatud, mis sanktsioonid juhile järgnevad. “Kutseline, ehk professionaalne juht veendub enne sõidu alustamist selles, et sõiduk ja koorem on vastavuses teeliikluse nõuetega,” tõi Liiklusjärelvalvekeskus loo moraalina samas välja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.