Video: tänaval oskusi proovile pannud driftijad jäid juhiloast ilma

Politsei avaldas video lollustest, mida uljad juhid on tänavatel korda saatunud. Ühel juhul kaasnes sellega ka arvestatav karistus.

Täpsemalt avaldas Liiklusjärelevalvekeskus klipi vahejuhtumitest, kus tagaveoliste autode juhid on liikluses oma neljarattalise võimeid proovile pannud. Ühel juhul komistas ristmikul “sõõrikuid” teinud juht otse politsei otsa.

Politsei teatel on mõlemad videos esile toodud juhid ajutiselt liiklusest eemaldatud. “Ühel juhul oli tegemist „vahtralehega“ ja tema juhtimisõigus tunnistati kehtetuks,” selgitati tagajärgi. “Peale karistuse kustumist võib ta pärast järelkoolituse läbimist ning Transpordiametis liiklusteooria- ja sõidueksami edukat sooritamist taotleda uut esmast juhiluba.”

Selleks peab ta ootama aga terve aasta. “Oma sõiduoskust proovile panna tasub ainult selleks mõeldud turvalises keskkonnas,” rõhutas politsei. Need, kes panevad avalikel teedel ohtu ka kaasliiklejad, saavad vastava karistuse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.