Video: need õnnetusse sattunud mootorratturid on teistele hoiatuseks

Mootorrattaõnnetusi on juhtunud kummalistes kohtades.Kuvatõmmis

Liiklusjärelvalvekeskus pani kokku video, kus oli hoiatuseks seatud ritta hooletute mootorratturitega juhtunud õnnetusi. Samuti toodi rida näpunäiteid ohutuks liiklemiseks.

Politsei sõnul tasub hooaja alguses meelde tuletada, millal viimati mootorrattaga üldse sõidetud sai. Suure tõenäosusega on pidevast mootorratta kasutamisest üksjagu aega möödas ja piloot on kevadeks natuke “roostes”, seega tasub rahulikult alustada. “Ka motopolitsei alustab igal aastal hooaega soojenduskoolitustega,” hoiatati juhte.

Samuti on teedel kevadel veel küllalt liiva, kruusa ja tolmu. Õnnetuse puhuks soovitas politsei varustuse pealt mitte kokku hoida, sest kaherattaline reisijat ei kaitse. “Tee ennast nähtavaks,” lisati postituses. “Erksavärvilised riided võivad Sind nii mõnestki ohuolukorrast päästa.”

Üldiselt tasubki lähtuda põhimõttest, et teised liiklejad mootorratturit ei näe. Seepärast tasub ka vältida sõitimist auto “pimedas nurgas”, hoida pikivahet. Samuti tuleb sõidureeglid kaasreisijaga koku leppida. “Sina vastutad ka tema eest.”

Omaette teema on aga ka “kultuursus”. Nii ei tasu mõttetut lärmi teha, foori tagant maksimaalselt kiirendada ega võimeid proovile panna. Nendest juhtudest ongi videos hoiatavad näited. “Kiirelt startides on oht kohtuda ka mõne “värvipimedaga”, kes alles ristmiku ületamist alustab,” märkis politsei.

2023 juhtus mootorratta osalusel 113 liiklusõnnetust, milles sai liikleja vigastada ja hukkus 7 mootorratturit. Valdaval juhul põhjuseks oludesse mittesobiv sõidukiirus ja kontrolli kaotus sõiduki üle. Nii mõnelgi juhul võis õnnetuse põhjuseid otsida ka eelnevalt tarvitatud alkoholist või juhtimisõiguse puudumisest.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.