Video: Nico Rosbergi hüperauto AMG One video näitab, kui keeruline auto see tegelikult on

Kuvatõmmis: Nico Rosberg, YouTube

Endine vormel 1 maailmameister Nico Rosberg sai lõpuks kätte oma Mercedes-AMG hüperauto AMG One. Algselt konfigureeris Rosberg oma auto pea kuus aastat tagasi, 2018. aasta oktoobris. Muidugi viiakse auto esimeseks kiireks sõiduks ka rajale.

Nico auto kättesaamise videost saab auto kohta palju huvitavat teada ja on vägagi selge, kui keeruline see hüperauto on ning miks selle arendus võttis mitu aastat kauem ja kõik kliendid said auto seega palju hiljem kätte.

Auto kõige keerulisem osa on tarkvara, et kõik süsteemid toimiksid. F1-autol, kust jõuallikas pärit on, jälgib terve meeskond sõidu ajal mitut näitajat, et kõik toimiks ideaalselt. Ilmselgelt pole liiklusesse lubatud hüperauto puhul selline isiklik tehniline tugi võimalik, seega pidi AMG arendama palju uut tarkvara, mis teeks sama tööd ja hoiaks auto töötamas nii, nagu peab.

Muidugi pole F1-autost pärit hübriidjõuallikas lihtsa ehtiusega. Esiteks käivitub auto elektrirežiimil, kuna katalüsaator vajab 60–90 sekundit, et saavutada 500-kraadine töötemperatuur, mis tagab Euroopa Liidu regulatsioonidele vastavad heitgaasi normid.

Palju ootamist

Pärast seda võib 1,6-liitrine turboga V-6-mootor alles käivituda. Ning ka sisepõlemismootori optimaalse töötemperatuuri saavutamine võtab aega, täpsemalt umbes 5–8 minutit. Seega peab maksimaalselt ootama ligi 10 minutit pärast auto käivitamist, et jõuallikas oleks optimaalses seisus ja valmis ka kiiremaks sõiduks.

Kuid keerukus jõuallikaga ei lõpe veel. Kui selle mõne minuti sees, kui V-6-mootor veel soojeneb, lülitada auto välja kuus korda järjest, ei saa seda enam uuesti käivitada. See kaitseb mootorit ja selleks, et autot saaks uuesti käivitada, peavad Mercedes-AMG tehnikud kohale tulema, süsteemid üle kontrollima ja seejärel auto käivitama.

Autos on ka müra summutavad juhtmeta kõrvaklapid, kuna sõitjateruum on väga mürarikas. Võiks arvata, et klapid on selleks, et näiteks juht ja kaasreisija saaksid suhelda, kuid tegelikult kaitsevad need ennekõike kõrvu, kuna suuremal kiirusel ulatub müratase autos kuni 120 dB.

Teises videos viib Nico Rosberg auto Mercedes-Benzi testirajale, et autot ka suuremal kiirusel testida. Kuigi päris ringrajatest see pole, saab auto “jalgu sirutada” ja testida selle hübriidajami kiirendust ja auto käsitlemist suurematel kiirustel.

Vaata Nico Rosbergi AMG One auto üleandmist ja testraja sõidu videoid siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.