Video: öise Tartu liikluse blokeeris polisei eskorditud “mutantauto”

Ööl vastu neljapäeva harjutati Tartus suureks sündmusesks – Euroopa kultuuripealinna aasta alguseks. Selle käigus võis tänaval näha ka õige veidrat sõidukit.

Nimelt liigub kava järgi õhtuse avatseremoonia järel kolonn peolistega vabaõhureivile Eesti Rahva Muuseumisse. Rongkäigu peamine diskosõiduk on maailmaränduritest seltskonna ehitatud mutantsõiduk Reisiv Siil.

“Tegelikult on on tegu täiesti tavalise B-kategooria kaubikuga, mille ümber ehitati metallist eriskummaline skelett. Siilile kinnitati kereplaadid ning leedvalgustusega okkad, mis tekitavad mõnusa peomeeleolu,” rääkis rongkäigu korraldaja, Tartu 2024 produtsent Kaimo Kukk.

Veidra välimusega auto on käinud isegi kaugel välismaal, näiteks Burning Mani festivalil USAs ja Loveparade’il Berliinis. Sõiduki ülesehitamiseks kulus kaks päeva. Käe panid külge Ivo Upan, Külli Rist, Toomas Laigu, Katre Porss, Joosep Elias, Janne Jüsma, Kristo Sild ja Sophie Dragunevits.

“Kuna tegu on eriti laia ja eriskummalise sõidukiga, ei tohi “siiliga” päris liikluses ringi rallida ning see võib liikuda vaid politseieskordi saatel,” märkis Kukk. Seetõttu võtab rongkäigust osa ka turvameeskond ja politsei, kes reguleerib liiklust.

Rongkäigus paneb rahva jalad tatsuma popelektrooniline duo Púr Múdd. Rongkäik algab reedel pärast Tartu 2024 avatseremooniat kell 20.30.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.