Video: parklas haagisega kahte autot vigastanud juht lahkus sündmuskohalt

Liiklusjärelevalvekeskus jagas videot, kus poe parklas libeduse tõttu külglibisemisesse sattunud kerghaagis tabas kahte autot. Juht peatus küll korraks, aga seejärel lahkus sündmuskohalt, väites hiljem, et ta ei tundunud liiklusõnnetust.

Oluline on teada, et liiklusõnnetuses osalenud sõiduki juhi poolt liiklusõnnetusest politseile teatamise nõuete rikkumise eest, kui teatamine oli kohustuslik, karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut (s.o 1200 eurot), arestiga või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni kaheteistkümne kuuni.

Kui kahju saajat ei ole kohal, teavita Häirekeskust (112) ja tegutse vastavalt politsei korraldustele. Võimalusel võtab politsei teise osapoolega ühendust ja olles sündmuse varalise kahju tekitamise vastutuse küsimuses ühel meelel, saab asja lahendada kindlustuspaberite täitmisega.

Kindlustusandjal on õigus esitada tagasinõue sõidukijuhi vastu, kui sõidukijuht põhjustas kindlustusjuhtumi ning lahkus pärast kindlustusjuhtumit õigusvastaselt ja süüliselt kindlustusjuhtumi toimumise kohalt. Ehk, et kahjusaajate remondi maksab küll kindlustus, aga võib selle süüdlaselt sisse nõuda.

Kerghaagise (kuni 750 kg) tehnonõuded ei kohusta kasutama haagisel talverehve, kuid lisatud videosalvestus iseloomustab…

Posted by Liiklusjärelevalvekeskus on Esmaspäev, 10. jaanuar 2022

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.