Autoeksperdi blogi

Millal sa viimati oma auto konditsioneeri täitsid?

Autot mõnusal temperatuuril hoidev konditsioneer või kliimaseade ei tööta päris ainult õhu ja armastuse peal, vaid kasutab selleks spetsiaalset gaasi. Korraliste hoolduste käigus selle taset enamjaolt ei kontrollita, vaid peab eraldi küsima.

Normaalne kadu on 5-10% aastas, aga mõistlik oleks täitmist kontrollida iga paari aasta tagant. Päris igas töökojas täitmist teha ei saa, seega on mõistlik oma tavapärasest kohast üle küsida, kas neil selline võimekus on.

Ülekontrollimine on eriti aktuaalne just praegu, kuna aastakümneid kasutusel olnud gaas R134 on uutel autodel asendatud R1234 gaasiga, mida igalpool lisada ei saa. Küsige järgi, milline gaas teie auto seadmesse sobib.

Mis juhtub, kui jahutusseade on täitmata?

Kui jahutusseade on täitmata, siis soovitud temperatuuri saada ei ole võimalik. Lisaks täitmisele käiakse protsessi käigus üle ka kogu süsteem, et kontrollida lekkeid. Samuti puhastatakse süsteem niiskusest.

Konditsioneeri kasutamine pole oluline vaid jahutamiseks. See aitab ka autost niiskust välja saada ja meie oludes sageli uduseks muutuvad aknad palju kiiremini läbipaistvaks muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.