Sõidukite kered vajavad meistri kätt: mida kujutab endast autokeretehniku eriala?

Sõidukite arv suureneb üha hoogsamalt ja seetõttu kasvab ka nõudlus spetsialistide järele, kes autosid laitmatus seisukorras hoiaksid. Et hakkajatest meistritest puudust ei tekiks, kutsub Tallinna Tööstushariduskeskus (THK) alates 7. juunist kõiki huvilisi kandideerima autoerialadele. 

THK transporditehnika osakonnas on kuus eriala: sõiduautotehnik, diagnostik, automaaler, plekksepp, keretehnik ning kere- ja värvitööde meister. Avaldusi hakatakse vastu võtma nii põhi- kui ka keskhariduse baasil. 

Oluline on meeles pidada, et põhihariduse alusel saab viiest erialast õppima minna ainult kahte – need on sõiduautotehnik ja plekksepp. Pärast autoplekksepa eriala läbimist on aga võimalik valida ka 6-kuune autokeretehniku eriala jätkuõpe. 

Millega tegeleb autokeretehnik?

Kui plekksepp tegeleb peamiselt sõidukite detailide komplekteerimise ja mittestrukturaalsete kereosade remondiga, siis keretehniku erialal õpitakse juurde strukturaalsete kereosade remontimist. 

Minnes edasi õppima keretehniku erialal, saab omandada lisaoskused, mis teevad õppe läbinust tõelise oma ala spetsialisti, kes on töökodades alati nõutud. Muidugi tasub teada, et sel alal töötamine nõuab teatud eeldusi ja väga häid käelisi oskusi. 

Teadupoolest on sõidukite keretööd üsna kulukad ning sellest tulenevalt on ka osavate autokeretehnikute töö enamasti üpris hästi tasustatud. 

Kui tunned, et sinu kireks on autod ja sellega seonduv, avarda oma teadmisi, minnes õppima Tallinna Tööstushariduskeskusesse transporditehnika erialadele. Avalduse saab esitada kodust lahkumata SAIS-i keskkonna kaudu. 

Vajadusel saab dokumente esitada ka koolis kohapeal. Rohkem infot selleks leiad siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.