Kas liikluskindlustus korvab ka kannataja isikule tehtud kahjud?

Liikluskindlustusega hüvitatakse kannatanule ka ravi- ja taastusravikulud.Foto: Shutterstock

Tavaliselt saavad liiklusõnnetustes kõige rohkem kannatada sõidukid. Raskemate õnnetuste puhul kaasnevad aga ka isikule tekitatud kahjud. Kas ka siin ulatab kindlustus abikäe, kui mõnda inimest peaks tabama pikem töövõimetus või on vajalik hoopis taastusravi?

Õige vastus on jah. Liikluskindlustus on oma olemuselt vastutuskindlustus, millega hüvitatakse poliisi olemasolul kannatanule tekitatud kahjud – siia hulka kuuluvad nii sõiduki- kui isikukahjud. Kui õnnetuse põhjustab sõidukijuht ise, siis hüvitatakse tema ravikulud, muud kulud tuleb kahjud põhjustajal endal kanda.

“Liikluskindlustuse vajalikkust ei sea tänasel päeval enam keegi kahtluse alla ja tõsi on see, et inimestega seotud kahjude kulud on aasta aastalt aina kallimaks läinud,” selgitab If Kindlustuse sõidukikindlustuse riskijuht Veilberg.

Liikluskindlustusega on kaetud kannatanu ravikulud, sinna juurde kuulub ka hooldusravi ja ravimikulu. Samuti on kannataja jaoks kaetud muud vajalikud kulutused, mida läheb näiteks vaja abivahendite soetamiseks – sinna hulka kuuluvad prillid, proteesid, ratastool jms.

Ajutise töövõimetuse puhul hüvitatakse ka saamata jäänud sotsiaalmaksuga maksustatav tulu. “Lisaks makstakse ka töövõimetushüvitist, kurvemal juhul matusekulud ning vajadusel makstakse ka hukkunu ülalpeetavatele hüvitist,” loetleb Veilberg.

Ka väiksemad plekimõlkimised võivad osutuda kulukaks

Ja kuigi esmapilgul võib tunduda, et mis kahjud väikese “kõksuga” ikka võivad kaasneda, siis tõsi on see, et sõidukite tehniline võimekus on iga aastaga aina keerulisem. Täna on juba keskmisel sõidukil LED- ja kurvituled ning autosse on peidetud erinevat andurid ja radarid, mis võivad saada ka kergema plekimõlkimise korral kahjustada ning tähendab tuhandetesse eurodesse ulatuvaid remondiarveid.

Sageli ei teata, et liikluskindluslepingu alusel hüvitatakse kahjud ka siis, kui sõitsid otsa liiklusmärgile, naabrimehe aiale, teepiiretele, tänavalaternale, aga ka juhul, kui unustasid tankimispüstoli paaki.

Kuna paljudes olukordades kannatanu füüsiliselt ise kohal ei viibi, siis kiputakse sündmuskohalt lahkuma. See pole kindlasti soovitatav, sest sellisel juhul võib kindlustusselts kahjud hiljem sisse nõuda.

Liikluskindlustuse hinda oma sõidukile saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.