Parklates võib olukord sageli kitsas olla ja igasugused riivakad ja plekimõlkimised pole sugugi harv nähtus. Kas piisab sellest, kui leppida autot riivanud juhiga midagi kohapeal kokku või tuleks teavitada kahjust siiski ka kindlustust?
Remont ei pruugi olla odav
Sageli ei ole sõidukijuhid kursis sellega, kui kalliks võivad kujuneda auto parandustööd. Tavaliselt algavad värvitööde hinnad poolest tuhandest eurost ning seepärast ei tasu ka esmapilgul väiksemate kriimude puhul omavahelisi kokkuleppeid sõlmida.
Seesuguste kahjude hüvitamiseks ja korda tegemiseks ongi mõeldud liikluskindlustus. Lisaks on mõistlik teha autole ka kaskokindlustus – sel juhul saad abi ka siis, kui oled ise kellelegi otsa sõitnud.
“Kaskokindlustus aitab ka juhul, kui kahju põhjustaja pole teada,” kinnitab If Kindlustuse sõidukikindlustuse riskijuht Reet Veilberg. “Kui läheb hästi, ootab mõlkija sind viisakalt ära ja saate koos kahju fikseerida ning edasi hüvitab kahju juba põhjustaja kindlustusselts. Kui aga plekimõlkija pole teada, pole ka pealtnägijaid või turvakaamerate salvestisi, kes aitaks süüdlast leida, siis aitab sinu oma auto kaskokindlustus.”
Jäädvusta olukord
Esiteks tuleb olukord fikseerida: teha vigastusest ja sündmuspaigast foto. Kui teist osapoolt kohapeal ei ole, siis tuleb teavitada politseid ja tegutseda neilt saadud juhiste järgi. Seejärel saad võtta ühendust oma kindlustusseltsiga, soovitatavalt esimesel võimalusel. Seega, kui põhjustad ise avarii ja ei leia teise auto juhti, teavita politseid, sest ilma selleta ei tohi sündmuskohalt lahkuda.
Kui sinu sõidukil veel kaskokindlustust ei ole, siis saad Ifi kaskopakettidega tutvuda ja kindlustuse hinda arvutada siin.