If Kindlustuse blogi

Millise vanusegrupi juhid liikluses enim õnnetustesse satuvad?

Foto:Shutterstock.

Liiklusõnnetuste eest ei ole mitte keegi kaitstud, ent mõnes vanusegrupis võib neid esineda rohkem kui teises.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul on riskifaktor suurim noorte inimeste seas ja põhjuseks peamiselt nende vähene sõidukogemus. Kahjusagedused hakkavad keskmiselt langema alles pärast 26. eluaastat.

Sellest sõltuvalt on ka kindlustushinnad nooremate sõidukijuhtide puhul suuremad. Kui varasemad kahjud puuduvad või õnnetusest on möödunud tükk aega, siis hakkab kindlustuse hind aasta-aastalt langema ja see on investeering juhi enda tulevikku.

Tihtipeale kirjutatakse noorte juhtide autod väiksema kindlustusmakse pärast vanemate nimele, ent If Kindlustus soovitab siiski teha liikluskindlustuse algusest peale noore autoomaniku nimele.

Võrreldes näiteks keskealiste 3–6% kahjusagedusega, on noorte kahjusagedus keskmiselt 8–10%. Viimaste aastate trend aga näitab, et ka eakamad autojuhid on kõrgema riskiga liiklusõnnetuste põhjustajad.

Probleem tuleneb peamiselt sellest, et liiklustihedus on aastatega märgatavalt suurenenud, teekattemärgistus on keerukam ning teedevõrk laieneb raugematu hooga.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.