Mida teha, kui toimus ilma kannatanuteta liiklusõnnetus, kus osapooled saavad süüdlase osas kokkuleppele ning korrakaitsjaid pole vaja kohale kutsuda. Millal tohin ise oma autoga edasi sõita?
Oluline on olukord registreerida
Kõige olulisem on ükskõik kui tõsiste tagajärgedega õnnetuse puhul antud juhtum korrektselt registreerida. Ja kui peaks juhtuma, et teise sõiduki omanikku ei ole kohal, näiteks kui õnnetus juhtub mõnes parklas, siis tuleb If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul kindlasti häirekeskusesse helistada ning õnnetusest teada anda. Kui seda ei tee, siis on tegemist sündmuskohalt lahkumisega.
Politsei saab teha süüdlasele trahvi sündmuskohalt lahkumise tõttu ning halvimal juhul võib see tähendada juhile ka seda, et ta peab kahjud omast taskust kinni maksma.
Enam ei ole vaja paberkandjal blanketti autos hoida
Enam ei pea muretsema ka sellepärast, kui autos puudub vastaval kujul väljaprinditud blankett. Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) on avanud uue kindlustusturu ülese veebiteenuse, millega saab liiklusõnnetused vormistada kiirelt paberivabalt oma nutitelefoni abil. Mobiilis saab liiklusõnnetust registreerida siit.
Muidugi saab endiselt vormistada õnnetust ka paberankeetidega, kuid e-riigile omaselt saab seda nüüd mugavalt ka mobiiltelefoniga teha. Nii ei jää ükski õnnetus registreerimata selle pärast, et autos pole õiget blanketti või on pastakas tühjaks saanud.
Lisaks õnnetuse registreerimisele tuleb sündmuskohalt teha hulganisti pilte. Pildistamisel tasub meeles pidada seda, et ära pildista vaid kahjustusi autodel, väga tähtis on teha pildid, mis näitaksid ka ümbrust ja liiklussituatsiooni laiemalt.
Kui õnnetus on korrektselt fikseeritud ja paberimajandus on osapoolte vahel korda aetud ning auto pole tõesti tõsisemaid vigastusi saanud, siis võib auto omanik sõidukiga oma tegemisi jätkata.
Küllap on juba kõigile teada, et sõidukitel peab olema liikluskindlustus. Kui aga soovid enda sõidukile laiemat kaitset, vaata ka kaskokindlustuse võimalusi. Lisainfot saad alati küsida Ifi kindlustustelefonilt 777 1211.