If Kindlustuse blogi

Vanemate nimele tehtud liikluskindlustus – mis on seltside suhtumine ja kas seda tasub teha?

Teadagi ei ole autod just odav lõbu ning äsja load saanud noorele inimesele võib algul isikliku sõiduki ost üle jõu käia. Seepärast on levinud vanemate poolt auto andmine või siis nende sõiduki kasutamine.

See tähendab omakorda, et vanemate auto on kindlustatud ka lapsevanemate nimele. Kui nooruk põhjustab liiklusõnnetuse, siis mõjutab see tavaliselt ka lapsevanema kindlustusmakse suurust.

“Seega on lõpuks tegu pere otsusega, et kas nad soovivad oma kindlustusmakse tõusmise võimalusega riskida,” räägib If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg.

Mõistliku lahendusena toob If Kindlustus välja võimaluse sõiduk registreerida lapse nimele või siis määrata ta vastutavaks kasutajaks, et kahju korral nooruk ise tegelikult vastutaks.

Selline vastutus võib kaasa tuua selle, et värske juht on liikluses teadlikum ja ettevaatlikum. Kui kindlustus teha nooruki nimele, siis sõltub kindlustuse hind erinevatest aspektidest.

Tavaliselt mängivad hinna määramisel rolli kindlustatava sõiduki võimsus, omaniku vanus ja registreeritud elukoht, kindlustuse „staaž“, st kogutud kindlustuspäevad ning kahjud.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.