Inbanki blogi

4 soodsat autot, mis sobivad algajale juhile

Foto: Auto24.ee

Algajal juhil on tänapäeval ühelt poolt väga raske – autosid tuleb tänavale aina juurde, liiklus on närviline, parkimiskohti vähe ja eksimisruum seega olematu.

Teisalt on tulnud appi tehnoloogia. Uuemad, ja kahjuks ka kallimad, autod pargivad ja juhivad mingil tasemel juba ise. Tavalisemad tehnoloogiad, parkimisandurite ja muude juhiabide näol, on olemas õnneks ka soodsamas ja kasutatud autode hinnaklassis.

Valisime näitlikustamiseks välja neli kasutatud autot, millel on algaja juhi jaoks olemas meie arust kõige olulisemad omadused: mõistlik suurus, automaatkäigukast ja parkimisandurid (ees ja taga).

Sõiduoskuse mõttes on muidugi hea, kui juht oskaks sõita manuaalkastiga ja parkida ilma abideta, aga miks peaks? Tehnoloogia on loodud meie abistamiseks, seega kasutagem seda.

Loomulikult on oluline ka vastupidavus ja kvaliteet, seega valisime natuke uuemad sõidukid, mis siiski ei ole väga kallid.

Hyundai i30, 2013. aasta, läbisõit 66 000 km, hind 10 990 eurot

Auto inimesele, kellel on vaja natuke ruumikamat autot pere, lemmiklooma või aktiivse elustiili jaoks. Eestist ostetud ja täieliku ajalooga sõidukil kehtib kuni maikuuni veel garantii. Parkimisandurid asuvad nii ees kui taga.

Foto: Auto24.ee

Honda Civic, 2013. aasta, läbisõit 52 500 km, hind 11 600 eurot

Väidetavalt väga heas tehnilises ja visuaalses korras auto, millel just lõppes garantii ning selle raames tehti täielik kereülevaatus. Väikese mööndusega oleme läbi lasknud selle, et puuduvad esimesed parkimisandurid, aga see-eest on tagumiste asemel lausa kaamera. Lisaks ka kaks komplekti velgi ja erinevad juhiabid.

Samas on auto piisavalt suur, et võib muretult ka pikemaid otsi sõita. Ja punane. Punane on alati hea.

Foto: Auto24.ee

Škoda Octavia, 2013. aasta, läbisõit 120 000 km, hind 7900 eurot

Väga praktiline ja mõistlik auto, kuulutuse väitel ka ülimalt heas seisukorras. Puudu on küll esimesed parkimisandurid, aga boonuseks on väga väike hind. Kusjuures, tegelikult saab andurid ise lasta juurde lisada enamikele autodele, aga parem ikka, kui on juba ostes kaasas.

Foto: Auto24.ee

Volkswagen Beetle, 2013. aasta, läbisõit 61 000 km, hind 12 750 eurot

Kõik ei pea olema praktiline. Kaheukseline ja stiilne “põrnikas” sobib algaja autoks väga hästi. Eesti ajalooga autol on küll väike, pigem linnasõiduks mõeldud mootor, aga kõik oluline varustus on olemas.

Foto: Auto24.ee

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.