Neste blogi

Aastaga nullemissioonini: Neste plaanib ühe Rootsi saare teha täiesti fossiilenergiavabaks

Neste on uurimas võimalusi, kuidas muuta aastaga Stockholmi arhipelaagi põhjapoolses osas asuv Lidö saar täiesti fossiilenergiavabaks.

Nullemisiooni-projektiks välja valitud saar asub pealinnast tunnipikkuse autosõidu kaugusel. Tegemist on looduskaitsealaga, mida külastavad aasta jooksul kümned tuhanded puhkajad. Saar võlub oma idüllilise maastikuga, maaliste Rootsile tüüpiliste puna-valgete puidust majade, rikkumata looduse ja rahuliku atmosfääriga ning just sellisena tahetaksegi seda keskkonda säilitada.

Idee on ajendatud Rootsi eesmärgist muutuda aastaks 2045 täielikult fossiilenergiavabaks. Selleks, et näha, kuidas on selle eesmärgini kõige parem jõuda, tahabki Neste kui taastuvkütuste liider maailmas anda oma panuse.

Saare fossiilenergiavabaks muutmisel on plaanis astuda üks samm korraga. Kõigepealt keskendub Neste kütustele, mida kasutavad farmid ja maa- ning veetransport, vahetades need välja taastuvkütuse vastu. Järgmisena pööratakse tähelepanu kogu saarel kasutusel olevale energiale, mis peab tulevikus olema pärit taastuvatest allikatest. Lisaks transpordile, kütustele ja muule energiale peab Neste oluliseks võtta arvesse ka prügi käitlemist, taaskasutust, veemajandust ja energiasäästlikku valgustust.

Aastaga tulemusteni jõuda on väga ambitsioonikas ettevõtmine. Selleks, et plaani ellu viia, on Neste kaasanud mitmeid oma ala professionaale. Nullemissiooniga saart aitab luua puhastustehnoloogiate alal nõustav ettevõte Solved, mis ühendab juhtivaid eksperte, kes oskavad omal alal välja pakkuda uusi ja töötavaid lahendusi.  

Teine oluline partner projektis Lido Värdshus koondab gruppi ettevõtjaid, kes tegelevad saare majandamisega terve aasta jooksul. Kuna nad on seotud toitlustuse ja teenustega, mida saarel pakutakse, on loomulik, et nad tahavad Lidö seada kaardile kui arhipelaagi ühe olulisema sihtkoha.

Koos partneritega loob Neste nullemisiooni lahendust, mis viib lähemale eesmärgini muuta lõpuks kogu Rootsi fossiilenergiavabaks. Kuskil peab seda igast küljest testima ja üks kompaktne saar on selleks väga hea koht.

Nestes usutakse, et selline eeskuju ärgitab teisigi panustama jätkusuutlikku maailma. Emissioonivaba saar on osa Neste laiemast algatusest, mille eesmärgiks on luua meile ja meie lastele paremat tulevikku, mis on fossiilenergiavaba.

Neste on praegu taastuvkütuste tootmises maailmas juhtival kohal, olles maailma suurim prügist ja jääkidest toodetava taastuvdiisli valmistaja. Ettevõtte eesmärgiks on toota laia valikut taastuvkütuseid, mis aitavad klientidel vähendada kasvuhoonegaaside emissiooni. Neste on kolmas kõige jätkusuutlikum ettevõte maailmas.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.