Ära jäta koera autosse ootama – temperatuur autos tõuseb minutitega!

Ka tavalisel soojal suvepäeval võib temperatuur autos väga kõrgeks minna.Foto: Shutterstock

Lõuna-Euroopat on tabanud kuumalaine. Kuigi meie juulikuu oli olnud pigem vihmane ja jahe, on pool augustit veel ees ja suvi pole oma viimast sõna öelnud. Mida pidada aga meeles, kui sõidutad autos lemmiklooma?

Esimese asjana pea meeles, et seisvas autos tõuseb temperatuur väga kiiresti, seetõttu ära jätta väikelapsi ega loomi üksi autosse teadmisega, et käid vaid korraks poes ära – kunagi ei tea, mis olukord võib poes ette tulla. Ja tegelikult ei ole isegi kuumalainet vaja, piisab juba 22-kraadisest õhusoojusest, kui olukord hakkab autos muutuma kriitiliseks. Olukorda ei päästa ka praokil aken. See avab lihtsalt tee ka pikanäpumeestele sinu autosse.

Ehk on mõistlikum lemmikloom koju jätta?

Kui minek on kuskile, kuhu loomad ei ole teretulnud, siis tasub mitu korda järele mõelda, kas looma autosse kaasa võtmine on hea idee. Ostukeskuses või söögikohas võib minna sageli kauem kui esialgu planeeritud ning loomal võib olemine autos selle ajaga väga kiiresti kehvaks muutuda.

Pea meeles, et loomade ja inimeste temperatuuritundlikkus on erinev. Kui koera kehatemperatuur tõuseb liiga kõrgeks, võib tagajärg olla väga kurb. Sõit võib lõppeda loomakliinikus ning halvemal juhul võib loom isegi surra.

Ohumärgid looma käitumises:

  •     häälekas hingamine;
  •     lõõtsutamine;
  •     ärevus;
  •     liigne süljevoolus;
  •     nõrkus;
  •     kokkukukkumine;
  •     kõrge kehatemperatuur.

Olukord on tõsine, kui koer ei lõõtsuta enam ja lamab apaatselt. Kui auto omanikku kiiresti ei leita, tuleb ühendust võtta häirekeskusega (112), neil on voli vajadusel autosse siseneda.

Kui auto on pargitud suure kaubanduskeskuse juurde ja loom tundub olevat hea tervise juures, siis võib teada anda ka kaubanduskeskuse infotöötajale. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.