Neste blogi

Kuidas mugavalt ja lihtsalt nutitelefoniga kütuse eest maksta?

Foto: Neste.

Juba mõnda aega on Neste pakkunud võimalust mobiiliäpiga mugavalt ja kontaktivabalt tankida ning teha muudki vajalikku, mis hõlmab autojuhtide igapäevaelu lihtsamaks muutmist.

Vaatame järele, kuidas äppi kasutada ja mida kasulikku see autojuhile pakub. 

Maksa kütuse eest autos olles

Sügise lõpul ja talvekuudel pole just kõige meeldivam külmaga autost välja minna ning automaati maksma minna. Äpiga on asi tunduvalt kergem: kõik vajalikud maksed saab hõlpsasti tehtud juba autos ja eraldi automaadi juurde pole vaja minnagi.

Maksevahendina saab kasutada nii oma krediit- või deebetkaarti kui ka Neste eraisiku või ärkliendi maksekaarti. Samuti on võimalik ka Apple Pay’iga tasuda. 

Neste firmakaardi omanik saab virtuaalkaardi tellida Neste iseteenindusest, misjärel saadetakse talle aktiveerimiskood. Pärast seda on kõik ostutehingud jälgitavad iseteeninduses. Lisaks saab igale kasutajale määrata ostupiirangu – mida ja kui palju Neste äpi kaudu tankida on võimalik. 

Kui äpp on alla laetud, tuleb end esmalt autentida Mobiil-ID, Smart-ID või pangalingi kaudu vaid korra oma maksevahendid seal seadistada ning edaspidi toimib kõik juba paari nupuvajutusega. 

Tasub meeles pidada, et Neste äpi toimimiseks peab telefon kasutama vähemalt iOS 13 või Android 4.1 operatsioonisüsteemi. 

Sarnaselt kütusele saab ka klaasipesuvedelikku tankida otse püstolist, makstes just nii suure koguse eest, nagu vaja läheb. Peale tankimist ei jää auto pagasiruumi poolikut või tühja kanistrit. Sel viisil aknapesuvedeliku ostmine on ka oluliselt keskkonnasõbralikum.

Otsi äpist endale lähim tankla

Rakendusest saab mugavalt ühe nupuvajutusega vaadata, kus asub sulle parasjagu lähim tankla ning vajadusel aitab ka selleni jõuda navigeerimisäpp. Eriti kasulikuks tuleb see näiteks võõras linnas liigeldes. 

Lisaks Eestile saab leida Soome, Läti ja Leedu lähimaid jaamu ning valida otsingus, kas soovid ainult veoauto jaoks sobivaid või kõiki tanklaid. 

Kui sul on saanud harjumuseks oma kuludel silma peal hoida, siis iga kuu saab mobiiliäpiga tehtud maksetest ülevaate. Lisaks on sealjuures näha ka erinevad soodustused, mida oled iga tankimisega endale kogunud. 

Kui tangid keskkonnasõbralikku Neste MY diislikütust, näed äpist ka oma heategu keskkonnale, ehk palju oled oma sõitude Co2 emissiooni vähendanud võrreldes fossiilse diislikütsega kasutamisega.

Äpi on saadaval App Store’is ja Google Plays vastavalt sellele, millise operatsioonisüsteemiga telefoni omad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.