Neste blogi

Neste raport: jäätmetest plasti tootmine aitas kokku hoida 20 000 eurooplase aastase jäätmekoguse

Neste võttis hiljuti omale ambitsioonika eesmärgi saada 2035. aastaks süsinikuneutraalseks ettevõtteks ehk firma tegevusest ei tohiks atmosfääri siis enam liigset süsinikujälge tekkida. 2020. aastal saavutati näiteks juba pool 2030. aastaks võetud süsinikujälje vähendamise eesmärgist.

Kui 2030. aastaks seatud eesmärgiks peab Neste vähendama oma klientide süsinikujalajälge vähemalt 20 miljoni tonni võrra, siis juba möödunud aastal vähendati seda 10 miljonit tonni. See näitab, et eesmärgi poole liigutakse vajaliku tempoga.

Klientide süsinikuheitmete vähendamine 10 miljoni tonni võrra võrdub 1,5 miljoni eurooplase aastase süsinikujalajäljega või näiteks kui eemaldada 3,7 miljonit sõiduautot teedelt terveks aastaks.

Detsembris liitus Neste ka Climate Pledge´i algatusega, mis on ülemaailmne ettevõtete kampaania tervisliku ja paindliku tootmise rakendamiseks jätkusuutliku majanduskasvuga. Näiteks võttis Neste kohustuse kasutada jätkusuutlikku lennukikütust oma kõigil ärireisidel ning ühineti Taastuva Süsiniku Algatusega (RCI), mille eesmärk on kiirendada fossiilselt süsinikult üleminekut täielikult taastuvallikatest süsiniku ja materjalide kasutamisele aastaks 2050.

Eelmisel aastal saavutati ka toorainetes 83% jääkide ja jäätmete tase taastuvallikatest kütuse tootmisel ning töödeldi 400 tonni vedeldatud plastjäätmeid, mis on võrdne 20 000 keskmise eurooplase aastase jäätmekogusega.

2020. aastal hoiti tootmises kokku 33 GWh  energiat. Neste on andnud veel lubaduse muuta kasutatavad energiaallikad aastaks 2023 täielikult taaskasutatavateks. Seni on see õnnestunud 4,7 protsendi ulatuses, kuid plaanis on suurendada tootmises päikese- ja tuuleenergia osa järk-järgult vastavalt lepingutele energiapartneritega.

Neste jätkusuutlikkuse raport 2020 on täies ulatuses saadaval siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.