Peugeot' blogi

PEUGEOT 208 ja 2008 võitsid maineka disainiauhinna

Peugeot 208

30. märtsil kuulutati Saksamaal välja Red Dot Design Awards 2020 disainiauhinnad. Tootedisaini kategoorias pälvisid kõrge tunnustuse hiljuti turule tulnud Peugeot 208 ja linnamaastur 2008.

Red Dot auhind täiendab Peugeot 208 ja 2008 mudelite trofeekappi, kuhu paljude teiste hulgas on juba jõudnud ka valdkonna kõrgeim tunnustus – Peugeot 208 “Euroopa aasta auto 2020” tiitel.

Välja toodi 3D näidukuteplokki ja üldist kõrget koostekvaliteeti salongis. Foto: Paula Johanna Adamson

Disainikonkursi Red Dot žürii hindas kõrgelt mõlema mudeli sportlikku disaini ja meisterlikku koostekvaliteeti. Salongis tõsteti esile juhi ees asuvat uuenduslikku 3D-näidikuplokki ja auto sportlikkusega kokku sobivat väikest nurgelist rooli. Lisaks kontrastõmblustega istmed ja väga kvaliteetsed materjalid, mis on tavaks kõrgema hinnaklassi autodes.

Justkui lõvi kihvad

Välisdisainis toodi esile vertikaalsed LED-päevatuled, mis loovad jõulise “kihva-efekti”. Mõlema mudeli esiosa disain on inspireeritud lõvist, mis on tedupärast läbi aegade olnud ka Peugeot logo motiiv. Silmatorkav disain jätkub ka auto külgedel ning lõppeb tagaosas kolme lõvi küünist meenutava LED-tulega.

Päevatuli, mis loob mulje lõvikihvast. Foto: Paula Johanna Adamson

Žürii poolt said suure tunnustuse ka 208 ning 2008 täiselektrilised versioonid, mida on sisepõlemismootoriga versioonidest väga maitsekalt osatud eristada. Elektriautode iluvõre rombielemendid on kaetud sama värviga, mis värvi on konkreetse auto kere. Lõvimotiiviga logo on osaliselt samuti sama värviga kaetud ning tekitab stiilse kameeleonefekti. Muus osas elektriautod oma disainilt bensiini- või diiselmootoriga versioonidest ei erine.

Tootedisaini auhinnale oli sel aastal esitatud 6500 kandidaati – see näitab selgelt Peugeot saavutus silmapaistvust. Ja tegemist ei ole esimese korraga, kui Peugeot selle maineka auhinnaga pärjatud saab. Red Dot disainiauhindu on välja antud juba 60 aastat ning Peugeot on auhinnasaajate nimekirjas juba kuuendat korda. Varasemalt on pärjatud muuhulgas linnamaastur Peugeot 3008 ja universaalkerega 508 SW.

Peugeot e-2008 Foto: Tarmo Tähepõld

Saksamaalt pärinev auhind sai 1997. aastal ka omanimelise muuseumi, mis asub Essenis ning keskendub maailmatasemel disainile. Tänaseks on Red Dot Museum filiaalid avatud ka Singapuris ja Xiamenis. Kõigi muuseumite eksponaatideks on läbi aastate Red Dot Award auhindu võitnud tooted ja disainikontseptsioonid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.