SEAT

Seati tegevus gaasiautode vallas sai autasustatud, kuid tootja jaoks on see alles algus

Seati president Luca de Meo auhinda vastu võtmas.Foto: Seat.

Hispaania gaasiühing Sedigas andis eile Seatile üle Energia ja Jätkusuutlikkuse auhinna, tunnustades sellega autotootja pühendumist maagaasi kui alternatiivkütuse kasutamiseks.

Hetkeseisuga on Seat suurima CNG mudelivalikuga autotootja Euroopas. Seati Martorelli tehases toodetakse kolme CNG mudelit: Ibiza, Leon ja Arona, millest viimane on ainuke maagaasil sõitev linnamaastur maailmas.

Seat Arona on ainuke CNG linnamaastur maailmas.Foto: Seat.

Möödunud aastal kolmekordistas Seat CNG sõidukite müügi ja teatas, et investeerib veel 6 miljonit eurot Martorelli tehase võimekuse suurendamiseks, et tõsta päevas toodetavate gaasisõidukite arv 90lt kuni 250ni.

Auhinda vastu võtnud Seati president Luca de Meo sõnas, et Seat on maagaasi olulisuses veendunud. “Seatis oleme kindlad, et maagaas on võtmeelement jätkusuutliku transpordi poole üleminekus,” rääkis ta. Samuti rõhutas ta biometaani kui jätkusuutliku kütuse olulisust ning ütles, et just rohegaas on võimalus heitgaaside tõsisemaks vähendamiseks.

“Taskukohased autod, mis sõidavad puhta kütusega ja mida saab paari minutiga tankida, on juba olemas – need sõidavad gaasil ja biogaasil,” ütles ta.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.