Meeldetuletus! Maagaasiseadme sõidukite kasutajad peavad novembri lõpuks läbima kontrolli

Rubriiki toetab

Transpordiamet paneb kõigile maagaasiseadme sõidukite kasutajatele südamele kontrolli esitamisega mitte viivitada, kuna novembris ei pruugi maagaasiseadmete kontrollijatel olla vabu aegu kontrolli tegemiseks.

Maagaasiseadme kontroll tuleb sõidukil läbida hiljemalt 30. novembriks 2023. Kui selleks kuupäevaks sõiduk ei ole läbinud kontrolli, siis võib sõidukit kasutada liikluses vaid erandkorras.

CNG sõidukit võib erandkorras kasutada juhul, kui sellel ei esine ohtlikku riket ega puudust, mis otseselt ja vahetult ohustaks inimese elu, tervist, vara või keskkonda. Sel juhul on mootorsõiduki või selle haagisega lubatud sõita ettevaatlikult. Arvestada tuleb ohu iseloomu, sõita üksnes mööda lühimat teed lähimasse remondikohta, maagaasiseadme tehnonõuetele vastavuse kontrollimise kohta, Transpordiameti teenindusbüroosse või parkimiskohta.

Transpordiamet tuletab täiendavalt meelde, et maagaasiseadme kontrolli eesmärk on tagada kütusena surumaagaasi ja veeldatud maagaasi tarbivate sõidukite toitesüsteemide ja kütusepaakide nõuetele vastavus, et tagada kütusena maagaasi tarbivate sõidukite ohutus.

Senised maagaasiseadme kontrolli kehtivused muutusid 27. juunist 2023. Maagaasiseadmete vastavuse kontrollijad on leitavad Transpordiameti kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.