Abarth toob turule elektrilise Fiat 500 sportliku versiooni

Elektriline Fiat 500. Foto: Fiat

Fiati sportlikumate autode bränd Abarth avaldab see aasta oma esimese elektriauto. Siiani on Abarth elektrifitseerimisest täielikult eemale hoidnud ja isegi hübriidajameid pole kaasatud, kuid saabuva täiselektrilise luukpäraga asjad muutuvad, vahendab Autocar.

Plaanis on Abarth muuta lausa täielikult elekriliseks sportlikute autode margiks. Brändi juht Olivier François kommenteeris Autocarile: “Poolteist aastat tagasi arvasin, et elektrilise Abarth 500 valmistamine on lihtne, kahjuks on see aga palju keerulisem, kui oleksin arvanud.”

Et Fiat 500 tõeliseks Abarthi mudeliks muuta, tähendab jõuallika vahetust, et saaks rohkem võimsust ja pöördemomenti. Peale elektrimootori läheb muidugi vahetusse ka terve veermik paremate pidurite ja sportlikuma vedrustusega.

Olivier François lisas veel, et viimased testsõidud on hetkel veel käimas, enne viimast kinnitust ja mudeli avalikustamist. Abarthi juhi sõnul on sportlikul elektriautol ka valikulised vaikne ja väidetavalt huvitava “mootoriheliga” sõidurežiimid.

Elektriline Abarth 500 peaks avalikuseni jõudma loodetavasti lähiajal. Turule on sportliku brändi esimest elektriautot oodata aga järgmisel aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.