Abarthi esimene elektriauto 500e on kohal

Fotod: Abarth

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Fiati sportlikum bränd Abarth on valmis saanud esimese elektriautoga. Fiat 500 baasil valmistatud 500e saab üle 30 hj rohkem kui Fiat, kuid on siiski hetkel tagasihoidlikuma võimsusega, võrreldes kangemate eelmise põlvkonna sisepõlemismootoritega Abarth luukpäradega.

Nagu varasemad Fiat 500 baasil ehitatud Abarth luukpärad, on ka 500e esiveoline. Elektrimootor toodab 155 hj (113,7 kW) ja 235 Nm, mis tagab 7-sekundilise seisust “sajani” kiirendusaja. Esiveo tõttu pole Abarth keskendunud seisust kiirendusajale, vaid hoopis juba liikuva autoga kiirendamisele.

Näiteks jõuab 500e 40 km/h pealt 60 km/h kiiruseni vaid 1,5 sekundiga, sekund kiiremini, kui sisepõlemismootoriga Abarth 695. Sarnane olukord on ka 60-100 km/h kiirendusel, mis võtab vanemal masinal umbes sekund kauem.

Peale kiiresti reageeriva elektrimootori, aitab auto sportlikkusele kaasa ka madal raskuskese tänu auto põhjas asuvatele akudele. Tavalisest elektrilisest Fiat 500’st on Abarth variant pikema teljevahega (24 mm jagu) ja samuti 60 mm laiema rööpega, parandades auto sõiduomadusi ja tasakaalu.

Abarthi mudel saab sama 42 kW mahutavusega aku ja maksimaalse 85 kW laadimiskiiruse nagu Fiat 500. Hetkel ei ole Abarth sõiduulatust kinnitanud, kuid eeldatavasti on see pistu vähem kui 320 km, mis on maksimaalne Fiati sõiduulatus.

Sisepõlemismootoritega Abarthi luukpärad on kuulsad oma tummise summuti heli poolest ja Itaalia autotootja ei soovi, et elektriline masin kuidagi alla jääks. Nimelt on Abarth lisanud tehisheli, mis imiteerib bensiinimootori heli, nagu nende masinatele kombeks.

Interjööri osas on Abarth 500e valdavalt sama Fiati mudeliga. Muidugi leiab Abarthi logoga sportlikuma rooli, metallist sportpeaalid ja sportistmed.

Esimesed Abarth 500e luukpärad peaksid tänavatele jõudma järgmise aasta juunis. Hetkel pole baashind avaldatud, kuid erinevate allikate sõnul võiks see jääda umbes 40 000 euro kanti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.