Auve Tech ja Tartu Ülikool arendavad üheskoos unikaalse isejuhtiva vesiniksõiduki

Foto: Auve Tech

Auve Tech ning Tartu Ülikool allkirjastavad koostöölepingu, mille eesmärgiks on välja arendada vesiniku jõul töötav isejuhtiv sõiduk. Projekt saab ametliku stardipaugu esmaspäeval, 10. veebruaril kell 15:00 Tartu Ülikooli peahoone ees.

Koostööprojekti eesmärk on töötada välja tehnoloogia, mis võimaldaks rakendada vesinikkütuse kasutust sõiduautodes. Projekti raames valmiv vesinikelementide süsteem integreeritakse Auve Techi järgmise põlvkonna isejuhtivasse sõidukisse.

Üheks eeliseks kiirem laadimine

Seni Auve Techi poolt toodetud elektri jõul töötavate sõidukite kõrval annab vesinikelemendi kasutamine alternatiivse ning kiirema laadimisvõimaluse.

“Meie uue põlvkonna kütuseelemendid töötavad oluliselt madalamal temperatuuril kui seni turul olnud. See tagab nende seadmete oluliselt pikema eluea ja need on ka mitmeid kordi ohutumad,” kommenteeris tehnoloogia eripära Tartu Ülikooli keemia instituudi direktor, füüsikalise keemia professor, akadeemik Enn Lust.

Auve Techi sõiduk Iseauto kasvas välja 2017. aastal alanud koostööst Tallinna Tehnikaülikooliga.

“Oleme koostööle ülikoolidega avatud olnud algusest peale,” tõdeb idee autor Väino Kaldoja ning lisab, et on oluline, et ettevõtted kaasaksid oma tegevusse Eesti teaduse tipptegijaid, et märkimisväärsed teadus- ja arendustegevused leiaksid eesmärgipõhist rakendust. “Nii ei loo me mitte ainult innovaatilisi lahendusi, vaid tõestame, et meie väikeses Eestis saab koos teha suuri asju.”

Skeleton Technologies’ga koostöös juba arenduses järgmine sõiduk

Projekti raames arendatav maailma mastaabis ainulaadne isejuhtiv vesiniksõiduk valmib 2021. aasta keskpaigas. Lisaks vesinikusõidukile on Auve Tech ning Skeleton Technologies arendamas lähikuudel valmivat superkondensaatoritega sõidukit, mille eeliseks on väga lühike laadimisaeg.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.