Bentley on järgmine autotootja, mis lükkab elektriautode saabumise edasi

Foto: Bentley

Bentleygi on liitunud nende autotootjatega, kes muudavad oma agressiivset mudelivaliku elektrifitseerimise strateegiat pisut leebemaks või siis vähemalt lükkavad plaanid mõne aasta võrra tulevikku, vahendab Autocar.

Briti luksusmargi esimene elektriauto pidi saabuma järgmisel aastal, kuid nüüd on kindel, et see hilineb vähemalt aasta. Eraldiseisev elektriline luksusauto ei oleks hakanud ühtegi olemasolevat mudelit kohe asendama, kuid pikemas perspektiivis olid plaanid suuremad.

Kui algselt pidi Briti mark oma mudelivaliku täielikult elektrifitseerima aastaks 2030, siis nüüd sihivad nad seda aastaks 2033. Tegevjuht kommenteeris Autocarile, et investeeringud on juba lukus ja seda suunda enam tagasi ei pöörata.

Briti väljaande sõnul on hilinemistes süüdi ennekõike Volkswageni grupi uus elektriautoplatvorm Premium Performance Electric (PPE), mille arenduse venimine lükkas edasi ka Porsche Macani ja saabuva Audi Q6 e-troni elektriliste maasturite avaldamise.

Selle kõige raames on Bentley hakanud keskenduma ka pistikhübriidide arendamisele, mis peaksid lähiaastatel mängima suuremat rolli nende mudelivalikus, üritades üleminekut elektrilistele luksusautodele sujuvamaks muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.