Bentley uue Continental GT hübriidmootoriga versiooni esimesed tehnoandmed on nüüd teada

Fotod: Bentley

Nüüd, kui tavamudelitel on Bentley W-12 mootor pensionile saadetud, on aeg jätkata pisut tagasihoidlikumate ja ökonoomsemate jõuallikatega. Uus Continental GT luksuskupee saab V-8 hübriidajami.

Muidugi tagasihoidlikkusest liiga palju rääkida ei maksa, sest V-8 koos elektrijõuga toodab kokku 782 hj ja 1000 Nm. See tähendab, et tegemist on Bentley ajaloo kõige võimsama seeriatootmismudeliga. Puhtalt elektrijõul saab sõita kuni 80 km (WLTP).

Hetkel pole rohkem tehnilisi andmeid jagatud, kuid võib eeldada, et hübriidajam lisab uuele Continental GT-le ka rohkem kaalu. Siiski arvestades, et tegemist on ennekõike luksusautoga, pole auto mass tõenäoliselt kõige kriitilisem näitaja.

On ka teada, et Bentley on uuendanud veermikutehnoloogiat ja auto tuleb uuendatud nelikveo jõu jaotamisega (torque vectoring), piiratud libisemisega diferentsiaaliga, keeravate tagumiste ratastega ja saab ka topeltklapiga amortisaatorid.

Neljanda põlvkonna Bentley Continental GT avaldatakse juunis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.