Bentley Batur kabriolett on viimane mudel, mis saab W-12 jõuallika

Fotod: Bentley

Bentley poolt aastaid kasutuses olnud kahe turboga 6-liitrine W-12 mootor jõuab veel viimasesse 16-sse autosse, milleks on just lahtised Batur luksusautod. Väidetavalt üle 2 miljoni euro maksev auto on ühtlasi ka võimsaim kabriolett, mida briti bränd tootnud on.

Pisut enam kui poolteist aastat tagasi avaldatud Batur kupee kõrvale on nüüd jõudnud ka pehme katusega lahtine variant, mida toodetakse kahe võrra vähem, vaid 16 autot. Muidugi on mõlema auto baasiks võetud Continental GT, kuid kere ja interjöör on täielikult muudetud.

Luksusbrändi kereehituse ehk coachbuilding osakonna Mulliner poolt toodetud erimudel on muidugi täiesti ainulaadne igale kliendile. Sisuliselt saab auto igat pinda värvida sellist värvi ja nagu omanik soovib ja kasutada erinevaid tekstuure. Bentley sõnul on piirideks vaid klientide kujutlusvõime.

Disaini poolest on auto muidugi väga sarnane Batur kupeega, suurem muutus on istmetest tagapool. Märkimisväärne erinevus tavalise Continental GTC kabrioletiga on tagaistmete puudumine, seega on Batur puhtalt kahekohaline auto.

Numbriga 0 näidisauto on kaetud Vermillion nimelise roosakas-oranži kerevärviga, mida on näha nii läikiva kui ka matina. Interjööris leiab roosast kullast elemente ja kerevärviga sobivaid oranže aktsente.

Kapoti all peituv W-12 mootor toodab 750 hj ja Batur saab muidugi nelikveo ja 8-käigulise automaatkasti. Kiirendusaegu ja tippkiirust pole Bentley avaldanud, kuid see pole muidugi ka antud auto prioriteet.

Selliste rariteetsete ja väga individuaalsete autode puhul pole hinda avaldatud, nagu ikka. Autocar väidab, et lahtine Batur peaks kindlasti üle 2 miljoni euro maksma. Kui palju üle, see oleneb iga kliendi enda peenest maitsest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.