BMW järgmise põlvkonna elektriautode akude valmistamiseks leiti üllatav partner

Fotod: BMW

Horvaatia elektriliste hüperautode tootja Rimac on ennekõike seotud Volkswagen grupiga, kandes ametlikult nüüd Rimac Bugatti nime. Sellegipoolest pakub Rimac tehnoloogiapartnerlust ka teistele autotootjatele ja uusim liitlane on BMW.

Horvaatia ettevõtte asutaja Mate Rimaci jaoks on see omamoodi täisring, kuna oma elektriautoteekonda alustas ta 1984. aasta BMW 3. seeria mudeliga, mille ta ehitas ise ümber elektriliseks.

Rimac Technologies on siiani teinud koostööd valdavalt väiksema mahuga, seega uus partnerlus BMW-ga on esmakordne tõesti suuremahulise tootmis- ja arendustöö kokkulepe. Arvestades BMW tulevikuambitsioone nende saabuvate Neue Klasse elektriautodega, võib tulemus olla vägagi muljet avaldav.

Hetkel on kinnitatud vaid fakti, et Rimac hakkab BMW jaoks arendama ja tootma järgmise põlvkonna akusid. Samas anti vihjeid suurema koostöö kohta, seega ehk kuuleme peagi veel huvitavaid uudiseid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.