Galerii: BMW Vision Neue Klasse näitab margi elektriautode tulevikku

Fotod: BMW

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

BMW uus ideeauto on 3. seeria sedaani suurune sõiduk, mille juures on rõhku pandud disaini, elektriajami ja digitaalse tehnoloogia innovatsioonile. Kuigi ideeautost ühtegi kindlat mudelit otseselt edasi ei arendata, peaks auto vihjama BMW saabuvatele elektriautodele.

Täpsemalt nimetab BMW Neue Klasset kui tervet perekonda uusi elektriautosid, mis saavad täiesti uue põlvkonna BMW eDrive’i elektriajami, paremad akud ja muidugi ka uue disainisuuna. Ideeauto on aasta alguses nähtud i Vision Dee mudeli edasiarendus.

Saksa automark kirjeldab Vision Neue Klasse ideeautot selge, elegantse ja ajatuna. Välimus on puhaste joonte ja pindadega, suurte akendega ning peenikeste LED tuledega. BMW “neerudega” iluvõre on laiemaks venitatud.

Iluvõre taha on paigutatud kaamerad ja andurid, mis aitavad isejuhtimisel ning toetavad juhiabiseadmete tööd. Kuna need on integreeritud iluvõre sisse, säilib auto puhas disain.

Interjööris on esikohal avarus ja valgus. Suured küljeklaasid ja suure panoraamkatuse toovad autosse palju valgust ja sees tundub ruumi olevt palju. Sarnaselt välimusega on interjööri disain samuti pigem minimalistlik.

Armatuurlaua keskelt leiab suure ekraani, mille kaudu käib enamiku auto funktsioonide ja meedia juhtimine. Esiklaasile kuvatakse heads-up display, mis ideeautol ulatub üle terve esiklaasi, mitte vaid juhi vaatevälja piirides. Ruumikuse tunnet lisab veel “hõljuv” keskkonsool.

Tehnilise andmete kohta pole BMW midagi spetsiifilist avaldanud. Saabuvate elektriautode uus elektriajamite põlvkond peaks tulema säästlikum, akud energiatihedamad ning autod ise samuti minimaalse õhutakistusega. Seega võib oodata pikimat sõiduulatust, mida automark on siiani elektriautole pakkunud.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.