Eestis alustati Hyundai Ioniq 6 müüki, aga omamoodi hinnastusega

Kupeeliku joonega sedaani Ioniq 6 uus hinnastus lubab kliendil valida meelepärase lisavarustuse tasuta. Ioniq 6 standardvarustuses on 18-tollised valuveljed AeroWheels, õhutakistust vähendavad digitaalsed küljepeeglid ja 46% ulatuses taaskasutatud polstrikangas.

Tagaveolise Ioniq 6 sõiduulatus on kombineeritud WLTP mõõtmismeetodi järgi 614 km, nelikveolisel mudelil 583 kilomeetrit.

Tavaliselt lisatasu eest pakutava ökoloogiliselt töödeldud nahaga polsterdatud musta või heleda salongi saab tellida tasuta nagu ka uudsed digitaalsed küljepeeglid. Valikus on ka 20-tollised valuveljed UltimateWheel, mis aga vähendavad sõiduulatust 64–69 kilomeetri võrra.

Vabalt valitavaid lisasid saab piiranguteta omavahel kombineerida: soovitud mudelil võib olla nahkpolster, väiksemad veljed ja digitaalsed küljepeeglid.

Standardvarustuses on näiteks 3,6 kW auto kui laadija (Vehicle-to-Load – V2L) funktsioon koos Schuko adapteriga, aku eelsoojendus kiirlaadimisjaama navigeerimisel, Intelligent Matrix LED driving lights, esiklaasinäidik HUD, maantesõidu abipakett HDA 2, kaugjuhitav iseparkimissüsteem 2.0 (RSPA), uusima põlvkonna turvapakett Hyundai SmartSense, E-Active Sound Design, täisvaatemonitor, kahe tsooniga meeleoluvalgustus ja Bluelinki telemaatikarakendus.

Tagaveoline IONIQ 6 maksab 59 390 €, nelikveoline 64 390 €. Mõlemad versioonid on Ultimate-varustusega ja suure, 77,4 kWh akuga.  Hinnakirja ainsad tasulised lisad on klaasist katuseluuk (999 €) ja erivärvid (mattvärv 890 €, metallik-, pärl- ja erivärvid 690 €).

Hyundai Ioniq 6 on ehitatud E-GMP platvormile, mis lubas 4855 mm pikkusele ja 2,95-meetrise teljevahega autole luua eriti ruumika ja avara sõitjateruumi. Pagasiruumi (VDA) maht on 401 liitrit. Tagaveolise mudeli kapoti all on lisaks 45-liitrine ning nelikveolisel 14,5-liitrine pakiruum.

Auto õhutakistustegur on vaid 0,21 ja aerodünaamikasse on panustatud näiteks aktiivsete õhuvõtuavade, rattakorpuse õhkkardinate ja efektiivse spoileriga.

Uus Inoiq 6 on ka üks väheseid automudeleid, mida saab laadida nii 400-voldise kui ka ülikiire 800-voldise laadijaga. Ideaaltingimustes saab laadida 800-voldises laadimisjaamas tippvõimsusega kuni 240 kW, mis täidab aku 10–80 protsendini vaid umbes 18 minutiga.

Esimesed IONIQ 6-d jõuavad Baltikumi 2023. aasta varasuvel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.