Järgmisest Alfa Romeo Giuliast saab elektriauto

Autotootjad liiguvad samm-sammult jõuallikate elektrifitseerimise ja sisepõlemismootorite täieliku kaotamise suunas. Sellest ei pääse ka Alfa Romeo ja nende kena Giulia sedaan, vahendab PistonHeads.

Ametlikku pressiteadet pole Alfa Romeo oma Giulia järglasest veel avaldanud, küll aga jagas Itaalia autotootja tegevjuht Jean-Philippe Imparato plaane seoses järgmise sedaaniga.

“Me ei kavatse Giuliat hüljata. Tulevikus saab olema Giulia, kuid see on täiselektriline,” kommenteeris autobrändi juht. Konkurendid Saksamaalt ja ka Jaguar on kindlalt liikumas edasi elektriliste sedaanidega ja ilmselgelt ei kavatse Alfa Romeo neist maha jääda.

Praegune sisepõlemismootoriga Giulia on omas klassis üks parimatest sõiduomaduste ja ka disaini poolest. Seega on lootused auto entusiastidel õigusega kõrged, et mõne aasta pärast on elektrisedaanide seas ka põnevaid valikuid.

Sisepõlemismootoriga Giulia lahkumine tähendab muidugi ka kahe turboga V-6 mootoriga Quadrifoglio variandi kadumist. Kas ja kuidas lahendab Alfa Romeo Quadrifoglio mudelid elektri ajastul pole veel teada, kuid tundub, et praegused Giuliad jäävad viimasteks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.