Lotus Emeya elektrisedaan kiirendab “sajani” vähem kui 2,8 sekundiga

Fotod: Lotus

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Briti autotootja ütleb, et margi uusim mudel Emeya liidab 75 aastat kogemust ja tänapäevase innovatsiooni ning nende missiooniks on tuua klientidele elektriauto, mis pakub tõelist sõidurõõmu.

Emeya esiosa sarnaneb mõnevõrra möödunud aastal ilmunud elektrilise linnamaasturiga Eletre. Sarnase kujuga esituled ja nii mõnigi disainijoon loovad autole juba pisut tuttava “näo”. Neljaukseline sedaan saab ka palju aktiivaerodünaamika elemente, mis aitavad kaasa õhuvoolu sujuvamale liikumisele.

Emeya tippmudel saab kaks elektrimootorit, millel kokku 905 hj (675 kW) ja 985 Nm, tänu millele kiirendab elektrisedaan seisust “sajani” 2,78 sekundiga ja jätkatab kiirendamist tippkiiruseni 256 km/h. Sarnaselt Porsche Taycaniga on Lotus lisanud tagateljele 2-käigulise automaatkasti.

Aku on 102 kWh mahutavusega, aga sõiduulatust Lotus hetkel ei täpsustanud. On teada, et maksimaalne laadimiskiirus on 350 kW, mis võimaldab 150 km sõidu jagu elektrit laadida vaid viie minutiga. Piisab 18 minutist, et saavutada aku täituvus 10% pealt 80%-ni.

Lotusliku sõiduomaduse annab autole aga standardvarustuses olev õhkvedrustus. Vedrustussüsteem oskab auto ees olevat teed skannida 1000 korda sekundis ning vedrustust vastavalt sellele ka pidevalt seadistada näiteks teekonaruste või saabuvate kurvide jaoks.

Emeya interjöör on lihtne, kuid sportlik. Esiistmete konstruktsioon tehti süsinikplastist ja rool on sportliku lameda alumise osaga. Muidugi ei puudu ka tipptehnoloogia: suure, puutetundliku ekraaniga meediasüsteem, terve esiklaasi laiuselt alumisse äärde projitseeritud heads up display ning KEFi arendatud tipptasemel helisüsteem Dolby Atmos 3D surround-heliga.

Sarnaselt Lotus Eletre sportmaasturiga hakatakse ka Emeyat tootma Hiinas Wuhani tehases järgmisel aastal. Hindu ei ole veel avalikustatud, kuid Autocar eeldab, et soodsamad mudelid võiks kätte saada umbes 116 000 euroga ja mainitud võimsaim, 905-hobujõuline tippmudel hakkab maksma umbes 140 000 eurot.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.