Mercedes-Benz on peatanud uue elektriautode platvormi arendamistööd

Mercedes-Benz EQS. Foto: Mercedes-Benz

Järgmine tagasilöök elektriautode tuleviku osas tuleb Mercedes-Benzi poolt, mis väidetavalt on peatanud elektriautode suurema platvormi arendamise, vahendab Autocar. Vajalikud investeeringud on niivõrd suured, et autotootja ei näe selle kasumlikkust, arvestades elektriautode müügi taandumist.

Algsete plaanide kohaselt pidi Mercedes-Benzi platvorm MB.EA Large päevavalgust nägema 2028. aastal, kui järgmise põlvkonna sedaanid ja linnamaasturid EQE ja EQS seda kasutama oleks hakanud.

Väidetavalt on hetkel tootmises olevate EQE ja EQS mudelite tagasihoidlik müügiedu aga pannud autotootja teisiti mõtlema. Uue platvormi tootmise ettevalmistamiseks oleks vaja olnud umbes 4–6 miljardi euro suurust investeeringut arendustöödesse ja infrastruktuuri.

Hetkel on nii EQE kui ka EQS sõidukid EVA2 nimelisel platvormil, mida Mercedes-Benz kavatseb nüüd ka edasi arendada järgmise põlvkonna mudelite jaoks. See peaks hõlmama ka 800-voldist laadimist praeguse 400 V asemel.

Kuigi MB.EA Large’i arendustööd on peatatud, on Saksa autotootjal siiski mitu uut elektriautode platvormi jätkuvalt töös: MB.EA Medium, mille baasil valmivad EQC linnamaastur ja sedaan, MMA väikeautode jaoks, MB.AMG sportautode ning ka MB.VAN tarbesõidukite jaoks.

See on mõne kuu jooksul juba teine uudis Mercedes-Benzi elektriautode plaanide muutustest. Alles veebruari lõpus kinnitas Saksa autotootja, et varem lubatud 100% täiselektriline autode valik aastaks 2030 ei ole enam nende eesmärk.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.