Mercedes-Benz 100% elektriliseks aastaks 2030? Enam nad nii ei arva

Foto: Mercedes-Benz

2021. aasta suvel kuulutas Mercedes-Benz, et plaanib muuta oma mudelivaliku 100% elektriliseks aastaks 2030, vähemalt turgudel, mis seda lubavad. Nüüdseks on asjad aga muutunud ja sisepõlemismootoreid näeme veel kindlasti üle 10 aasta.

Saksa autotootja eile avaldatud suunamuutus vähendab elektriautode osakaalu 50% võrra. Alates aastast 2030 eeldavad nad oma müükides näha poole jagu elektriautosid ja ülejäänud on hübriidajamite ja puhtalt sisepõlemismootoritega sõidukite kanda.

Mercedes-Benzi tegevjuht Ola Källenius rääkis Reutersile: “See ei hakka olema 100% aastaks 2030, ilmselgelt … seda kogu Euroopa turu vaates ja tõenäoliselt ka Mercedes-Benzi poolt samuti”. “Me oleme valmis, kuid meil on samuti ka taktikaline painduvus,” lisas Källenius, viidates tootmisliinide võimekusele ehitada elektri- ja sisepõlemismootoritega sõidukeid samal liinil.

See on lühikese aja jooksul juba mitmes suur uudis, mis näitab, et elektrilise sõiduauto tulevik pole päris nii helge, nagu autotootjad seda lootsid. Veebruari alguses selgus, et Polestar on rahalistes raskustes ja Volvo katkestas margi rahastamise ning möödunud nädalal teatati, et ka USA elektrimaasturimargi Riviani seis pole kiita.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.