Mercedes-Benz Concept CLA tutvustab elektrilist tulevikku, kus sõiduulatus on üle 750 kilomeetri

Fotod: Mercedes-Benz

Münchenis peetud messil IAA Mobility 2023 esitleti Mercedes-Benz Concept CLA-d – peaaegu tootmisküpset ideeautot, mis annab lähivaate Mercedese tulevasele sõidukiperekonnale. Concept CLA näitab, kuidas autotootja plaanib viia antud autoklassi järgmisele tasemele.

Concept CLA on ehitatud tulevasele Mercedes-Benz Modular Architecture (MMA) platvormile. Platvorm hõlmab muu hulgas järgmise põlvkonna elektriajamit, mille eesmärk on saavutada üle 750-kilomeetrine sõiduulatus (WLTP).

Mercedes-Benzi MMA on esimene elektriauto moodulplatvorm, mis on loodud neljaliikmelise, eri keretüüpe katva sõidukipere jaoks. Uue platvormi tarvis arendatav innovaatiline akusüsteem põhineb eriti modulaarsel konstruktsioonil, mille puhul saavad kliendid valida kahe tehnoloogia vahel.

Tippversioonil kasutatakse ränioksiidisisaldusega anoodi, mis tagab suurepärase energiatiheduse. Lihtsam, liitiumraudfosfaati kasutav versioon on üks oma segmendi paremaid. Aku on märkimisväärselt väike, selles kinnitatakse moodulelemendid kruvide asemel liimiga.

Tulemuseks on tavalisest nii kergem kui ka jäigem aku, mis lisaks on liiklusõnnetuse korral ohutum. Ühtlasi vajab kompaktne 800-voldine süsteem vähem jahutust ja tagab hea vastupidavuse. Samuti võimaldab see 250 kW võimsusega alalisvoolulaadimist. 15-minutilise laadimisega lisandub kuni 400 kilomeetrit sõiduulatust.

Tark- ja riistvarapõhine kahesuunaline laadimine annab nii klientidele kui ka energiatarnijatele uusi võimalusi. Kui auto on ühendatud vastava kahesuunalise alalisvoolulaadimisjaamaga, saab sellest näiteks päikeseenergia energiasalvesti, et energiat hiljem kasutada.

Kõige olulisem on see, et auto võib toimida ka elektriallikana kodus (Vehicle-to-Home, V2H) või sõidukist võrku (Vehicle-to-Grid V2G).

Concept CLA klass tähistab uue ajastu algust ja järgmist sammu Mercedes-Benzi disainikeeles.

Eriti väikese energiatarbega LED-valgustus paistab autot iga nurga alt vaadates. Silma jäävad ka pikk teljevahe, lühikesed ülendid, sihvakas katusejoon ja pikk kapott.

Concept CLA avaras ja õhulises interjööris on fookuses modernsus ja minimalism. Peenelt viimistletud innovaatilised materjalid, nagu paberist viimistluselemendid ja taimsete parkainetega töödeldud Napa nahk, on kontrastiks kõrgläikega pindadele.

Futuristlikku atmosfääri loovad säravhõbedane ja kristallvalge värv, eksklusiivsust lisavad jahedas sinises ja sensuaalses violetses toonis detailid.

Uus operatsioonisüsteem (MB.OS) pakub tootja sõnul VISION EQXX-ilt üle võetud MBUX Superscreeni abil parimat kasutajaliidest ja -kogemust, kasutades reaalajagraafikat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.