Kia laiendab lähiaastatel oma elektriautode valikut ning näitas EV3 ja EV4 ideeautosid

Fotod: Kia

Lisaks EV5 linnamaasturi tehniliste andmete avaldamisele näitas Lõuna-Korea autotootja ka kahte uut ideeautot. Kia EV4 saab olema sedaanilik elektriauto ja EV3 väiksem linnamaastur.

EV4 üritab autotootja sõnul uuesti defineerida elektrisedaani ja välimusest on selge, et tõesti pole tegemist traditisioonilise sedaaniga. Esiots on autol madal ning tagumine katusejoon langeb pikalt. Külje peal on näha agressiivseid diagonaaljooni ja visuaalselt on auto võimalikult laiaks tehtud, asetades nii esi- kui ka tagatuled võimalikult äärtesse.

Interjööris rõhutakse ruumikusele, kasutatakse ka palju vertikaalseid jooni ja pindu, mille abilpannakse prioriteet sõidukogemusele. Muidugi on ühe laia paneelina olemas nii digitaalsed näidikud kui meediasüsteemi ekraan, kuid näiteks konditsioneeri juhtpaneeli saab keskkonsooli sisse ära peita.

Muidugi kavatseb Kia kasutada auto salongis palju taastöödeldud materjale ning sõiduki sees olles saab valida erinevate režiimide vahel, mis muudavad nii valgustust kui infot, mida ekraanid näitavad. Nii saab sõidule keskenduda minimaalsete segajatega.

Kia EV3 on umbes selline elektriauto, mida pakub pea iga autotootja: huvitava disainiga kompaktne linnamaastur. Sarnaselt teiste elektrimaasturitega EV9 ja EV5 on kontseptauto disain kandilise kerega ning nurkades olevate peenikeste LED tuledega.

Sisemus on EV3-l väga sarnane EV4-ga, pakkudes võimalikult palju vaba ruumi. Kõik on samuti valdavalt lahendatud horisontaalsete joontega. Esiistmed on võimalikult ergonoomilised ning nende vahele jääb suure pinnaga keskkonsool. Muidugi leidub jällegi rohkelt taastöödeldud materjale.

Kuigi tehnilisi andmeid pole Kia antud kontseptautode puhul avaldanud, võib olla üsna kindel,et mõlemad autod ehitatakse Kia elektriautode E-GMP platvormile, nagu kõik senised EV-nimelised mudelid. Heaks uudiseks on see, et väidetavalt on mõlemad ideeautod disaini mõttes üsna lähedased plaanitud tootmisse jõudvate mudelitega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.